TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuratūra nutraukė buvusio Palangos policijos viršininko A.Katkausko korupcijos tyrimą

Palangos policijai vadovaus A.Katkauskas.
15min nuotr. / Buvęs Palangos policijos vadovas A.Katkauskas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį prokuratūra pranešė nusprendė nebetirti Alvydo Katkausko piktnaudžiavimo tarnyba, kadangi neįžvelgė jo veiksmuose nieko nusikalstamo.

Kaip pranešė prokuratūra, Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj, vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui dėl prekybos poveikiu, priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą buvusio Palangos miesto policijos komisariato viršininko A.Katkausko atžvilgiu, kuris buvo įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas praėjusių metų gegužės mėnesį, du klaipėdiečius įtarus prekyba poveikiu.

Tyrimo metu su šiais asmenimis susietam ir vėliau nuo pareigų nušalintam Palangos miesto PK viršininkui buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavus tarnybine padėtimi.

Tyrimo pradžioje manyta, kad A.Katkauskas pasinaudodamas savo užimamomis policijos įstaigos vadovo pareigomis piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, kai kreipėsi į bendradarbį dėl asmens, kuriam laikinai buvo atimta teisė vairuoti transporto priemonę.

Taip pat ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad A.Katkauskas jam pavaldiems darbuotojams davė neteisėtus ir nepagrįstus nurodymus: liepė patraukti transporto priemonių greitį fiksuojančią priemonę iš oficialiai numatyto maršruto, ignoruoti vairuotojų padarytus administracinės teisės pažeidimus.

Prokuroro teigimu, visos šios tyrimo aplinkybės buvo pripažintos kaip pažeidimai, tačiau įtariamojo A.Katkausko veiksmai nepadarė tokios žalos, dėl kurios jie galėtų būti vertinami kaip nusikalstamos veikos. Todėl ikiteisminis tyrimas šio asmens atžvilgiu buvo nutrauktas.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko įsakymu dėl savo poelgiu žeminančios pareigūno vardą veiklos ir atsižvelgiant tarnybinio patikrinimo išvadą A.Katkauskas atleistas iš vidaus tarnybos.

Ikiteisminis tyrimas toliau atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 1 ir 2 dalis, kuriame vis dar tiriama dviejų klaipėdiečių galima prekyba poveikiu. Ikiteisminį tyrimą atlieka Klaipėdos apskrities VPK Imuniteto skyriaus pareigūnai.

Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas nesureikšmino prokuroro sprendimo, kadangi ikiteisminis tyrimas dėl prekybos poveikiu tebevyksta, o A.Katkauskas sulaukė pelnytos bausmės.

„Paraleliai buvo atliktas tarnybinis patikrinimas ir jo metu ta pati veika buvo įvertinta drausmines atsakomybes prasme. Buvo priimtas sprendimas atleisti (A.Katkauską – aut. past.) už pareigūno vardo pažeminimą. Šiuo atveju didžiausia bausmė policijos pareigūnui yra jo pareigų netekimas“, – 15min sakė E.Jablonskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min