Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 15d. 11:36

Prokuratūra panaikino apie 3 proc. nutarimų, priimtų dėl smurto prieš mažamečius

Vaikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Smurtas prieš vaikus

Generalinėje prokuratūroje baigti tikrinti visi pernai bei šiemet nutraukti arba atsisakyti pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriuose buvo kilę įtarimų dėl smurto prieš mažamečius. Iš viso buvo patikrinti 1328 nutarimai, iš kurių panaikinti 38, o tai sudaro 2,86 procento visų patikrintų nutarimų, informuoja Generalinė prokuratūra.

Kaip buvo pranešta, šis tikslinis patikrinimas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pavedimu apygardų vyriausiems prokurorams buvo pradėtas šių metų sausio 27 d.

Iš viso buvo patikrinti 435 nutarimai nutraukti ikiteisminius tyrimus ir 893 nutarimai atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Patikrinus, 23 nutraukti ikiteisminiai tyrimai, arba 5,3 proc. visų patikrintų, buvo atnaujinti. Pradėti 15 naujų ikiteisminių tyrimų, o tai sudaro 1,7 proc. visų patikrintų nutarimų atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Per patikrinimą atnaujintuose ikiteisminiuose tyrimuose dažniausiai buvo konstatuojama, kad sprendimai priimti neturint pakankamai išsamių duomenų, neišnaudojus visų priemonių, kuriomis siekiama įgyvendinti Baudžiamojo proceso kodekso 2 straipsnyje įtvirtintą ikiteisminio tyrimo įstaigų bei prokuroro pareigą per trumpiausią laiką atlikti tyrimą ir atskleisti nusikalstamas veikas.

Vienas dažniausiai pasikartojusių šių atnaujintų ikiteisminių tyrimų trūkumų, kuris nurodytas patikrinimo apibendrinime, yra tai, kad per ikiteisminį tyrimą nebuvo apklausti visi asmenys, galintys duoti parodymus apie galimai padarytos nusikalstamos veikos aplinkybes, nenustatytos aplinkybės, reikšmingos nusikalstamai veikai atskleisti ar galimai nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui ir liudytojams nustatyti.

Panašūs savo esme neišsamaus nagrinėjimo trūkumai nustatyti ir panaikintuose nutarimuose atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdytų nusikalstamų smurtinių veikų prieš mažamečius.

Patikrinimo rezultatai taip pat parodė, kad minėti trūkumai iš esmės nustatomi tik pavieniais atvejais, tačiau apibendrinta informacija apie patikrinimo metu pastebėtus tobulintinus ikiteisminio tyrimo aspektus bus panaudota organizuojant mokymus, tiksliau, nustatant reikalavimus ikiteisminio tyrimo kokybei generalinio prokuroro rekomendacijose ir kituose teisės aktuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min