Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuratūrą po Velykų šturmavęs Artiomas G. jau antrą savaitę sklaidosi po Vilnių – iki tol terorizavo redakcijas

Įtariamasis Artiomas G.
15min.lt archyvo nuotr. / Įtariamasis Artiomas G.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmąją darbo dieną po ilgojo Velykų savaitgalio audringiausiu rutiną sujaukusiu įvykiu tapo jauno, stipraus, agresyvaus vyriškio įsiveržimas į Generalinės prokuratūros būstinę. 15min.lt išsiaiškino, kad šis nestabilios emocinės būsenos vaikinas dar praėjusią savaitę pradėjo aktyviai lankyti įvairias Vilniuje veikiančias įstaigas, nerišliai plėtodamas sąmokslo teorijas ir ieškodamas kažkokios savosios teisybės.

Kol policija su medikais sprendžia, ar antradienio rytą prokuratūros būstinę sostinės Rinktinės gatvėje šturmavęs ir kelis žmones sužalojęs vyriškis gali būti patrauktas atsakomybėn, 15min.lt išsiaiškino jo tapatybę ir sudarė fragmentišką jo asmenybės portretą.

Įspūdis vienareikšmiškas – vilnietis nestabilių emocijų, todėl kvalifikuotą specialistų pagalbą, jo paties ir aplinkinių saugumui, 25 metų Artiomui G. vertėjo suteikti jau anksčiau.

Bendraudamas su pašnekovais vaikinas neslepia, kad pastaruosius 5 ar 6 metus vartojo heroiną, pastaruosius metus gyvena tik iš lažybų ir internetinių lošimų.

Bendraudamas su pašnekovais vaikinas neslepia, kad pastaruosius 5 ar 6 metus vartojo heroiną, pastaruosius metus gyvena tik iš lažybų ir internetinių lošimų.

Skundė lažybų bendroves

Praėjusią savaitę Artiomas lankėsi ir 15min.lt redakcijoje. Vyras dėvėjo sportinę aprangą, ant kurios auksinėmis raidėmis buvo išsiuvinėtas „Adidas“ ženkliukas, buvo su juodais akiniais.

Jis atvyko pasiskųsti būtent lažybų bendrovėmis, kurios esą jo sąskaitą užblokavo dėl to, kad jis visą laiką laimi.

Iš lažybų pinigų vyras pasakojo gyvenantis jau metus. Prieš tai jis pasakojo, kad apie 5 metus vartojo heroiną.

Su savimi jis turėjo viela apraizgytą kompiuterį, kurį sulaužė sužinojęs, kad negali išsigryninti internetu laimėtų pinigų.

Visą ilgąjį savaitgalį jis rašinėjo 15min.lt žurnalistei neaiškaus turinio laiškus.

Paskutinis gautas laiškas skambėjo taip: „https://www.youtube.com/watch?v=vg25AFFuhfE  cia jis!!!! 420....4.20....!!!!! rytoj einu mane kviecia i polcijija... EKONOMINE POLICIJA!!!“

Žurnalo redakcijoje siūlė „viską uždaryti“

Be to, kaip sužinojo 15min.lt, antradienio rytą į Artiomą G. (1988 m.) panašus vyras buvo įsiveržęs ir į žurnalo „Valstybė“ redakciją.

Neprašytas svečias taip pat kažką neaiškiai kalbėjo apie ekonominę policiją, sakė, kad „niekas neapsimoka ir reikia viską uždaryti.“

Neprašytas svečias taip pat kažką neaiškiai kalbėjo apie ekonominę policiją, sakė, kad „niekas neapsimoka ir reikia viską uždaryti.“

Smogė apsaugininkui į galvą

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovų antradienį išplatintame pranešime rašyta, kad 10 val. 15 min. sostinėje, Rinktinės g. 5A, į prokuratūros pastato vidų jėga bandė įsibrauti agresyvus vyras.  

Neprašytas svečias savavališkai perlipo per apsauginius vartelius, pateko į saugomas patalpas; vėliau, priėjęs prie lifto, paspaudė iškvietimo mygtuką, visą laiką rodydamas neadekvatų elgesį, nerišliai kalbėdamas, nesugebėdamas paaiškinti apsilankymo tikslo ir nepaklusdamas patalpas saugančios UAB „Apsaugos komanda“ apsaugos poste budėjusio darbuotojo (gim. 1986 m.) reikalavimams pasišalinti.

Į šiuos reikalavimus Artiomas G. reagavo šauksmais, kelis kartus smogė apsaugos darbuotojui į galvą, pargriovė jį ant žemės ir mušė toliau. Apsaugos darbuotojui į pagalbą pirmas atėjo įvykio vietoje buvęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kanceliarijos darbuotojas.

Artiomas nesileido sutramdomas, kol apsaugos darbuotojas papurškė dujomis iš tarnybinio dujų balionėlio, o į pagalbą suskubo du prokurorai, padėję siautėtoją surakinti antrankiais.

Vienas jų paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą.

Perdavė psichiatrams

Atvykus policijai ir medikams, laipinamas į greitosios pagalbos automobilį, įtariamasis nesiliovė priešintis. Lydimas pareigūnų, jis buvo nuvežtas į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę, vėliau – į Respublikinę Vilniaus psichiatrijos ligoninę.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d. (dėl viešosios tvarkos pažeidimo).

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d. (dėl viešosios tvarkos pažeidimo).

Šiuo metu baigta apsaugos darbuotojo – liudytojo – apklausa, jis įpareigotas atlikti tyrimus patirtiems sužalojimams nustatyti. Vilniaus aps. policijos įstaigos darbuotojui diagnozuoti sumušimai ir akių nudegimai.

Įtariamasis yra medikų žinioje, tyrimas tęsiamas.

Glumino ir prokurorus, ir žurnalistus

Eidamas į prokuratūrą Artiomas antradienį sugebėjo prisikabinti prie Generalinės prokuratūros prokuroro Kęstučio Vagnerio: paplekšnojo pareigūnui per petį rusiškai sakydamas „Mes jus mylim, bet dėl visko kalta Amerika.“

Vaikino keistumas atsispindėjo ir jo rašomuose elektroniniuose laiškuose redakcijoms (beje, autorius rašydavo tiek rusiškai, tiek lietuviškai).

Pavyzdžiui, skiltyje apie vienos žinutės temą (subject) Artiomas įrašęs tokį tik jam suprantamą kodą: „axaxaxaxa:DDDDDDDDDDDD“.

Iliustruodamas laišką, vyras prisegė vienos lažybų bendrovės interneto svetainės atvaizdą, o pranešimo tekstas buvo toks: „Bijo manes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZINAU TEORIJA!!!!!!!!!!!!!!“

Viename laiške iš pradžių lyg ir suprantamai dėstomos Artiomo mintys netrukus virsta tikru sąmonės srautu apie sportą, politiką, pinigus, Ameriką.

Dar vienas Artiomo elektroninis laiškas buvo pavadintas „Jie Visi sedi Maltoi!!!!! VISI!!!! parasiau sita laiska tai uzblokavo!!!!!www.topsport.lt www,tonybet.lt VISI!!!!!!!!!!!!!!“

Jis parašytas rusiškai. „Labas vakaras! Aš už tiesą! Aš apgavau savo mamą... Nevalia apgaudinėti savo artimųjų!!! Nes tai sugrįžo man bumerangu!!! Jūs mane apgavote!!!“, – iš pradžių lyg ir suprantamai dėstomos mintys netrukus virsta tikru sąmonės srautu apie sportą, politiką, pinigus, Ameriką.

Visas laiškas originalo kalba skamba taip: „Добрый Вечер!я за правду!!!я маму свою обманул.... нельзя обманывать своих близких!!!!потому что это вернулось ко мне бумерангом!!! Вы меня обманули!!!ахаха:) так должно было быть,это моя судьба!!!!Я BACHIEL!!!Теория шоу НХЛ,НБА :))) вас интересует?откуда у спортсменов такие зарплаты?Это политика!!!Эх Америка....Демократия!!Свобода Слова!!!я всё знаю!!!! это не спортсмены ;) а вы диктуете им условия а они как марионетки делают это!!!Я Хочу Справедливости!!!ВЕРНИТЕ МОИ ДЕНЬГИ!!!Вы уважаемая не думайте что я сумасшедший ;) в Мальте есть Бахиэль!!!и вы это знайте!!! ты можешь выигрывать в том случае если играешь на грязные деньги!!!а честно заработанные ты проиграешь!!!!Открой глаза!!!вам лучше сотрудничать со мной!“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min