Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 2d. 11:55

Prokuratūra: tyrimas dėl tariamo buvusių VST pareigūnų šmeižimo nutrauktas pagrįstai

Eimutis Misiūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Tuometis VRM vadovas Eimutis Misiūnas
Ikiteisminis tyrimas dėl galimo buvusių Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų šmeižimo nutrauktas pagrįstai, penktadienį informuoja Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Vilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nutartimi atmetė pareiškėjų skundus ir paliko galioti Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorės nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižimo.

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. (Šmeižimas) buvo pradėtas 2020 metų kovą, gavus dviejų buvusių Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų pareiškimus dėl viešoje erdvėje pasirodžiusiose publikacijose paskelbtų galimai šmeižiančio turinio pasisakymų apie pareiškėjus.

Pareiškime buvo nurodoma, kad 2019 m. pradžioje visuomenės informavimo priemonėse, buvo paskelbta tikrovės neatitinkanti, žeminanti ir pasitikėjimą pareiškėjais pakertanti informacija. Publikacijose buvo pateikiama tuomečio vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno informacija, kad ministerija gavo žinių iš Viešojo saugumo tarnybos, jog buvę šios tarnybos pareigūnai aptarinėja situaciją Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) ir jos įstaigose, kaip išprovokuoti nesutarimus tarp ministerijos, ministro ir tarnybų, grąžinti buvusių vadovų įtaką VRM sistemai bei destabilizuoti padėtį tarnybose.

2020 m. spalio 28 d. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, išnagrinėjusi ir įvertinusi ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Pareiškėjų skundus dėl prokurorės priimto nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą atmetė ir aukštesnysis prokuroras, ir Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėja. Vilniaus apygardos teismo teisėjas, galutine ir neskundžiama nutartimi atmesdamas pareiškėjų skundus, nurodė, kad ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas pagrįstai bei pažymėjo, kad pranešėjai gali pasinaudoti civilinės teisės priemonėmis, reikalaudami paskleistos informacijos paneigimo, turtinės ar neturtinės žalos atlyginimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min