Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuratūros akiratyje Sausio 13-osios byloje – dar 83 Rusijos piliečiai

Kariniai veiksmai prie televizijos bokšto Vilniuje 1991 m. sausio 11-13 d.
Nuotrauka iš prokuraturos.lt / Kariniai veiksmai prie televizijos bokšto Vilniuje 1991 m. sausio 11-13 d.
Šaltinis: 15min
2
A A

Sausio 13-osios įvykių byloje prokurorai siekia baudžiamojon atsakomybėn patraukti ir kitus 1991 m. sausio 11-13 dienomis kariniuose veiksmuose dalyvavusius ir komendanto valandos metu agresiją vykdžiusius asmenis.

Generalinės prokuratūros prokurorai ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai toliau renka papildomą informaciją ir tikslina įtariamųjų duomenis Sausio 13-osios ikiteisminiame tyrime, atskirtame 2014 m. rudenį iš baudžiamosios bylos, kuri šiuo metu nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.
Minėtame tyrime įtariamaisiais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų šiuo metu pripažinti 9 Rusijos Federacijos piliečiai, kuriems tikslinami įtarimai, o kitų 74 asmenų atžvilgiu renkama papildoma informacija.

1991 m. sausį agresija ir jėga buvo siekiama Nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą grąžinti į Sovietų Sąjungos sudėtį. Karinių veiksmų metu, jėga užimant Spaudos rūmus, televizijos bokštą, Lietuvos radijo ir televizijos pastatą bei kitus objektus, buvo nužudyta 14 beginklių Lietuvos Nepriklausomybės gynėjų, daugiau nei 800 žmonių buvo sužaloti.

Už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos, pažymima penktadienį Generalinės prokuratūros atstovų paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min