Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 13:17

Prokuratūros smūgis pareigūnų profsąjungai: kaltina nusikalstamais pirmininkės rinkimais

Protesto akciją prie Kalėjimų departamento
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Protesto akciją prie Kalėjimų departamento

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VAITĮPS) skyriaus pataisos namuose buvusi pirmininkė I.J. kaltinama dokumentų klastojimu.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas Kalėjimų departamente gavus duomenų apie tai, kad per profsąjungos skyriaus pataisos namuose pirmininko rinkimus galėjo būti klastojami dokumentai, nes tų pačių asmenų parašai skirtinguose dokumentuose akivaizdžiai skyrėsi, praneša prokuratūra.

15min primena, kad VAITĮPS anksčiau ne kartą yra sakę, kad šis tyrimas - susidorojimas su profesinę sąjunga už kritiką dėl neskaidrių Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos veiklos metodų.

Prokuratūros teigimu, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, esą pataisos namų pareigūnė I.J., turėdama tikslą užimti įsteigto VAITĮPS skyriaus pataisos namuose pirmininko pareigas, 2019 m. spalio mėn. organizavo VAITĮPS skyriaus pataisos namuose narių balsavimą dėl šio skyriaus pirmininko ir jo pavaduotojo rinkimų.

Įtariama, kad ji, pažeisdama VAITĮPS įstatų nuostatas, suklastojo 13 šios profesinės sąjungos narių parašų, taip atimdama jiems teisę balsuoti asmeniškai bei išreikšti savo valią.

Neva klastotą dalyvių sąrašą, kaip būtiną dokumentą surašyti susirinkimo protokolą ir tokio protokolo priedą, I.J. perdavė susirinkimui pirmininkavusiam asmeniui, kuris protokole užfiksavo, kad balsų dauguma profesinės sąjungos skyriaus pirmininke išrinkta I.J., o jis pats išrinktas pirmininko pavaduotoju.

I.J. taip pat įtariama tuo, kad, esą naudojant suklastotus dokumentus, tapusi profsąjungos skyriaus pataisos namuose pirmininke, 2020 m. pradžioje organizavo profsąjungos skyriaus narių balsavimą dėl šio skyriaus atstovo į Profesinės sąjungos visuotinį delegatų suvažiavimą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, neva I.J. suklastojus 31 profesinės sąjungos nario parašą dalyvių sąraše, taip atimant šiems susirinkimo dalyviams teisę balsuoti asmeniškai bei išreikšti savo valią, vienas asmuo buvo išrinktas delegatu į Profesinės sąjungos visuotinį delegatų suvažiavimą.

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo, buvo gauta pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad kai kurie liudininkais apklausiami asmenys duoda melagingus parodymus.

Praėjusių metų gruodžio mėn. teismas tris asmenis pripažino kaltais dėl melagingų parodymų davimo. Šis teismo sprendimas dar nėra įsiteisėjęs ir jau apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą ir jį panaudojo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Baudžiamoji byla dėl galimo dokumentų klastojimo perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min