TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai atskleidžia korupcijos šešėlių dengiamus nusikaltimus valstybės tarnyboje

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų prašymą panaikinti nuo pareigų nušalintos Rokiškio rajono „Sodros“ skyriaus vadovės N.A.V. teisinę neliečiamybę patenkinusi vyriausioji rinkimų komisija suteikė galimybę toliau atlikti pernai pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo, kaip įtariama, neskaidriai organizuojant viešuosius pirkimus šiame valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos skyriuje.

Korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas siekiantys atskleisti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kartu su apylinkių kolegomis ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnais tiria kiekvieną gautą pranešimą apie panašius įtarimus ir ragina krašto gyventojus pranešti apie pasitaikančius kyšininkavimo ir papirkinėjimo atvejus. Pernai dėl korupcinio pobūdžio veikų buvo pradėti 66 ikiteisminiai tyrimai, tarp jų – penki dėl kyšininkavimo, 38 – dėl papirkimo, 23 –  dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai pernai užbaigė tirti ir perdavė nagrinėti teismui 40 su korupciniais nusikaltimais susijusių bylų,  tarp jų – 11 bylų atiduota baudžiamuoju įsakymu, 14 – pagreitinto proceso tvarka ir 15 – su kaltinamaisiais aktais. Baudžiamąja tvarka dėl korupcinių nusikaltimų teismuose teko atsakyti 44 asmenims. „Prokurorai kartu su STT pareigūnais deda daug pastangų tam, kad būtų atskleistos korupcinio pobūdžio veikos organizuojant viešuosius pirkimus ir nusikaltimų valstybės tarnybai bylos pasiektų teismą. Šiemet ir pernai prokurorų perduotose teismui bylose nustatyti faktai rodo, kad vykdant viešuosius pirkimus klesti korupcija, piktnaudžiauja sveikatos priežiūros, savivaldybės atsakingi darbuotojai, policijos pareigūnai. Galima konstatuoti, kad viešųjų pirkimų konkursai organizuojami tik dėl akių, jie dažnai yra fiktyvūs, vyksta vadinamieji „juodieji“ susitarimai – užkulisiniai sandoriai už atlygį tarp rangovų ir užsakovų. Taip pažeidžiami konkurencingumo principai, pralaimi kiti pretendentai – sąžiningi konkursų dalyviai, nes užsakymai atitenka nesąžiningam ir su korupcija susijusiam verslininkui. Taip atsitinka ne tik dėl kai kurių pareigūnų savanaudiškumo, bet ir dėl valstybinių įstaigų atsakingų asmenų reikiamos kontrolės nebuvimo. Tokia situacija verčia rimtai susimąstyti apie korupcijos keliamą grėsmę, ypač dabar, kai valstybė ir taip turi nelengvai sprendžiamų ekonominių sunkumų“,- teigė Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Didelio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio sulaukė pernai teismuose nagrinėtos baudžiamosios bylos dėl neskaidrių viešųjų pirkimų organizavimo Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre, Panevėžio miesto fizinės medicinos ir reabilitacijos centre – šias nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąsias bylas perdavė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Kitą savaitę Panevėžio apygardos teismas numato skelbti nuosprendį vienoje šių bylų – dėl neskaidrių viešųjų pirkimų organizavimo Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamojoje byloje Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas ir viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas A.S. kaltinamas reikalavęs ir priėmęs iš vienos bendrovės pinigais ir paslaugomis – statybinėmis medžiagomis ir statybų darbais beveik 20 tūkstančių litų kyšį už palankių sąlygų sudarymą viešųjų pirkimų konkurse. Bendrovės vadovui buvo sudaryta galimybė pačiam pasirinkti įmones, kurios pateiktų komercinius pasiūlymus didesnėmis darbų atlikimo kainomis ir padėtų laimėti fiktyviai organizuotą konkursą.

Neteisėtus viršininko nurodymus vykdęs viešųjų pirkimų komisijos narys, buvęs Logistikos skyriaus vedėjas J.B. kaltinamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu.

Netrukus nuosprendį numato skelbti ir Rokiškio rajono apylinkės teismas, baigęs nagrinėti prokurorų perduotą nusikaltimų valstybei baudžiamąją bylą, kurioje kyšio priėmimu kaltinamas psichiatrijos ligoninės vieno skyriaus vedėjas P.A.

Panevėžio apygardos teisme kitą savaitę toliau bus nagrinėjama dar viena apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorų perduota korupcinio pobūdžio baudžiamoji byla, kurioje didelės vertės kyšio reikalavimu ir priėmimu kaltinamas bankrutuojančios uždaros akcinės bendrovės administratorius – Kupiškio rajono tarybos narys V.A. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min