Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 6d. 11:25

Prokurorai baudžiamąją atsakomybę už merginos išprievartavimą priminė po septynerių metų

Antrankiai
Policijos nuotr. / Antrankiai

Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Irena Pšalgauskienė perdavė nagrinėti teismui nusikaltimų žmogaus seksualinei laisvei ir apsisprendimui baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu kaltinamas 31 metų Rokiškio rajono Kamajų seniūnijos Vaitekūnų kaimo gyventojas D.M.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2002-ųjų balandžio 28 d. Rokiškio rajono Kamajų seniūnijos Žeimių kaimo poilsiavietėje prie Petriošiškio ežero apsvaigęs nuo alkoholio D.M. su bendrininku, panaudodami fizinį smurtą, prievartavo dvidešimtmetę merginą prieš jos valią.

Nukentėjusioji kreipėsi į teisėsaugą, tačiau tuomet buvo sulaikytas ir nuteistas tik vienas nusikalstamų veikų bendrininkas – A.M., kitam pavyko pasislėpti.

Po kelerių metų D.M. buvo sulaikytas Švedijoje, tačiau pabėgo. Po to buvo sulaikytas Vokietijoje, bet ir vėl pavyko pasprukti. Pernai lapkritį D.M buvo sulaikytas ir suimtas Vilniuje.

D.M. taip pat kaltinamas kartu su jau nuteistu bendrininku prieš aštuonerius metus Kamajų miestelio centrinėje aikštėje įžūliu elgesiu sutrikdęs visuomenės rimtį ir tvarką – užpuolęs ir sumušęs vieną asmenį.

Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Irena Pšalgauskienė teigia, kad ilgą laiką slapstęsis kaltinamasis, prokurorų prašymu, buvo Interpolo ieškomas – prieš penkerius metus kovo 31 d. buvo išduotas Europos arešto orderis. Prokurorė, įvertinusi ikiteisminio tyrimo duomenis, nustatė, kad D.M. padarytos veikos atitinka požymius nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl seksualinio prievartavimo ir viešosios tvarkos pažeidimo, todėl teks atsakyti baudžiamąja tvarka.

Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai, jį kontroliavo Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorai.

Įstatymas už seksualinį prievartavimą su bendrininku grupe numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min