Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai ir kriminalistai giriasi triuškinamu smūgiu narkomafijos grupuotei (nuotraukos)

Įtariamųjų sulaikymas
Nuotraukos iš policijos filmuotos medžiagos / Įtariamųjų sulaikymo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais nusikalstamo susivienijimo baudžiamojoje byloje baigė ikiteisminį tyrimą. Šioje narkomafijos byloje pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo bei dalyvavimo jo veikloje įteikti daugiau kaip 60 asmenų.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl šaunamaisiais ginklais ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo jam bei dalyvavimo jo veikloje (BK 249 str. 2, 3 d.), dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu (BK 260 str. 3 d.) bei neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis (BK 253 str. 1 d.).

Pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo bei dalyvavimo jo veikloje įteikti daugiau kaip 60 asmenų. Dalis jų už grotų atsidūrė praėjusių metų gruodį, kiti – šiemet vasario mėnesį. Baudžiamojoje byloje, kurioje baigtas ikiteisminis tyrimas, yra 27 įtariamieji, dalis jų – suimti. Likusių nusikalstamo susivienijimo narių atžvilgiu ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Mindaugas Bliuvas sakė, ši grupuotė vadinama Lapino nusikalstamu susivienijimu.

Jos lyderiui Justui Belousovui ši pravardė prilipo galimai dėl gudrumo, gebėjimo išsisukti iš įvairių keblių padėčių. Jau senokai yra paskelbta J.Belousovo paieška, neatmetama, kad nuo pareigūnų jis gali slapstytis ir užsienyje.

Dar keturi įtariamieji, kurie taip pat įvardijami kaip grupuotės lyderiai ir organizatoriai, laukia teismo.

Įtariamiesiems inkriminuojama, kad jie, dalyvaudami nusikalstamo susivienijimo veikloje, išplatino ne mažiau kaip 63 kilogramus amfetamino ir metamfetamino, apie 10 kg kanapių ir jų dalių, apie 1 kg kokaino, maždaug 400 gramų heroino ir per 13 tūkstančių psichotropinio poveikio tablečių.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą specialiai tam buvo sudaryta tyrimo grupė, kurioje – dvylika Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus ir Vilniaus miesto bei rajono apylinkės prokurorų, taip pat penki Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo (LKPB ONT) padalinių pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai sostinėje aptiko patalpas, kuriose veikė šio nusikalstamo susivienijimo „laboratorija“ – čia buvo gaminama psichotropinė medžiaga amfetaminas.

Per kratas buvo rasta 15 įvairių kalibrų ir kategorijų šaunamųjų ginklų, priklausiusių nusikalstamo susivienijimo nariams, taip pat apie 120 šovinių.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po LKPB ONT padalinių pareigūnų atlikto ilgalaikio operatyvinio tyrimo. Bendroje operacijoje, nukreiptoje prieš vieną stambiausių Vilniaus mieste bei apskrityje veikusią narkotikų platintojų tinklą, dalyvavo Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT ir Vilniaus miesto bei rajono apylinkių prokuratūrų prokurorai, LKPB ONT padalinių ir Vilniaus apskrities VPK pareigūnai. Buvo pasitelkti ir Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vyrai.

„Turint galvoje didžiulę bylos apimtį ir sudėtingumą, ikiteisminį tyrimą baigėme per tikrai trumpą laiką, – sakė šios tyrimo grupės vadovas Vilniaus apygardos prokuroras M.Bliuvas. – To pasiekėme itin glaudžiai bendradarbiaudami su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ONT padalinių pareigūnais“. Surašius kaltinamąjį aktą byla bus perduota Vilniaus apygardos teismui.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas organizavo ar vadovavo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimui, numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki dvidešimties metų arba įkalinimą iki gyvos galvos.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis ketvirtadienį specialiai surengtoje spaudos konferencijoje pasakojo, kad šio nusikalstamo susivienijimo nariai į pareigūnų akiratį pateko dar 2005-2007 metais, kai sostinėje pareigūnai likvidavo žiaurumais pagarsėjusią Laimono Lapinsko, pravarde Lopas, vadovaujamą grupuotę.

„Grupuotės nariams paskelbti apkaltinamieji nuosprendžiai, tačiau dalis tos grupės narių nebuvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, ir toliau vykdė nusikalstamą veiklą – tobulėjo, stiprėjo. Gavus tam tikrą informaciją, buvo pradėti operatyviniai tyrimai, per kuriuos pamatėme pakankamai rimtą, organizuotą nusikalstamą susivienijimą, gaują, kuri buvo suburta vadovaujantis pačiais geriausiais nusikalstamo pasaulio principais“, – pasakojo A.Matonis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min