Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 4d. 14:43

Prokurorai ir policijos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, atliekant policijos pastatų rekonstrukcijas

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra

Prieš teismą netrukus turėtų stoti grupė asmenų, kuriuos prokurorai kaltina nusikalstama veikla rekonstruojant policijos pastatus. Pasak prokuratūros, kaltinamiesiems pareikštas civilinis ieškinys, viršijantis 7 milijonus litų.

Kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, penktadienį Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai Vilniaus apygardos teismui perdavė kaltinamąjį aktą su bylos medžiaga dėl buvusios specializuotos policijos įstaigos – Lietuvos policijos logistikos centro – vadovo Laimučio Džervaus ir valstybės tarnautojų galimo piktnaudžiavimo priimant sprendimus, susijusius su policijos pastato Vilniuje rekonstrukcija, Ukmergės rajono policijos komisariato pastato statyba bei Anykščių rajono policijos komisariato pastato rekonstrukcija, o taip pat dėl jų ir konkursus laimėjusios įmonės darbuotojų padaryto sukčiavimo ir turto iššvaistymo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo metu įtarimai dėl nusikalstamų veikų, padarytų 2004–2008 metais, įteikti buvusiems LPLC vadovams ir darbuotojams, taip pat buvusiems ir esamiems įmonės, laimėjusios konkursus dėl rekonstrukcijos ir statybos darbų vykdymo, vadovams, bei pačiai statybų bendrovei kaip juridiniam asmeniui.

Asmenims pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto iššvaistymo ir dokumentų suklastojimo, kaltinant juos nepagrįstai ir neteisėtai rangos sutartyse nustačius statybos darbų kainos perskaičiavimo galimybę ir su rangovu sudarius nepagrįstus sandorius, kuriais tyčia buvo padidinta statybos kaina ir valstybės investicijos. Be to, šie asmenys kaltinami dokumentų suklastojimu, kurių pagrindu Policijos departamentas nepagrįstai apmokėjo rangovui dideles pinigines sumas už realiai nepanaudotas statybines medžiagas ar už neatliktus darbus. 

Dėl neteisėtais šių asmenų veiksmais padarytos didelės žalos Policijos departamento turtiniams interesams teismui perduotoje byloje pareikštas beveik 7 mln. 300 tūkst. litų civilinis ieškinys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min