Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 24d. 10:05

Prokurorai kaltina chuliganiško išpuolio dalyvius atėmus benamio gyvybę

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroras Arvydas Miečius perdavė nagrinėti apygardos teismui baudžiamąją bylą dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei ir viešajai tvarkai, kurioje nusikalstamų veikų padarymu kaltinami keturi kėdainiečiai – anksčiau teisti ir turintys neišnykusį teistumą 23 metų E.B. ir 24 metų D.S., neteistas 19 metų V.G. ir vienas septyniolikmetis profesinio rengimo centro moksleivis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų kovo 17-osios vidurdienį Kėdainių J. Basanavičiaus gatvės gale, vadinamojoje „Katakomboje“, nebaigtame statyti ir apleistame daugiabučiame name, jau priklausančiame miesto seniūnijos Janušavos kaimui, keturi kėdainiečiai, būdami apsvaigę nuo alkoholio, chuliganiško išpuolio metu mušė, spardė, trankė lenta ir mėtė betono luitus ant čia prisiglaudusio benamio žmogaus tol, kol atėmė gyvybę.

„Chuliganiško išpuolio metu kaltinamieji, siekdami pasityčioti iš aplinkinių ir pademonstruoti niekinantį požiūrį į juos, tyčia atėmė niekuo dėtam, tik pastogės neturėjusiam žmogui gyvybę. Ypač skaudu, kad tarp padariusių nusikalstamas veikas anksčiau teistų asmenų buvo ir vienas nepilnametis, prieš pora metų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės kaip pirmą kartą nusikaltęs. Sunkinanti aplinkybė yra ta, kad kaltinamieji veikė su bendrininkų grupe ir buvo apsvaigę nuo alkoholio,“- teigė Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Arvydas Miečius.

Ikiteisminį tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo iš Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros kolegų perėmę Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai, jį atliko Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai.

Įtariamajam E.B. paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, V.G., D.S. ir G.Š. – anksčiau paskirtas suėmimas ir namų areštas Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros nutarimu pakeistas į rašytinį pasižadėjimą neišvykti su dokumentų paėmimu – paimta asmens tapatybės kortelė. Įstatymas tam, kas nužudė kitą žmogų sunkinančiomis aplinkybėmis, numato laisvės atėmimo bausmę nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba iki gyvos galvos.

Panevėžio apygardos prokuratūros skyrių prokurorai kartu su apygardos teritorijoje esančių apylinkių kolegomis šiemet perdavė nagrinėti teismams 1303 baudžiamąsias bylas, kuriose kaltinimai pateikti 1680 asmenims.

Temos: 1 Benamis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:08
43:31
00:42

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min