Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai kaltina du panevėžiečius neteisėtu laisvės atėmimu

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius perdavė nagrinėti apygardos teismui baudžiamąją bylą dėl nusikaltimų žmogaus laisvei ir nuosavybei. Nusikalstamų veikų padarymu kaltinami du panevėžiečiai – 19 metų J. S. ir 25 metų M. B.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai liepos 17 d. Panevėžio mieste bei Panevėžio rajone J. S. ir 25 metų M. B., veikdami kaip bendrininkų grupė su M.B. ir M. K. (jų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas) ir ikiteisminio tyrimo nenustatytu asmeniu, panaudoję fizinį smurtą ir šaunamąjį ginklą, buvo neteisėtai atėmę laisvę vienam  panevėžiečiui.

Pakviestas pokalbiui į automobilį Chrysler Town Country, jis buvo pagrobtas. Turto prievartautojai, įrėmę į kaklą revolverį, apieškojo pagrobtojo kišenes. Nuvežtas į Žaliąją girią, pagrobtasis buvo mušamas, spardomas, jam grasinta ginklu ir peiliu, buvo liepiama pasakyti banko mokėjimo kortelės PIN kodą. Taip pat buvo reikalaujama 500 litų, vėliau perduoti jiems dujinį revolverį.

„Mes gyvename demokratinėje valstybėje, kurios įstatymai gina žmogaus laisvę, jo nuosavybę, turtines teises ir interesus, jų neliečiamumą. Už bet kokį neteisėtą laisvės atėmimą, svetimo turto prievartavimą kiekvienam asmeniui tenka atsakyti baudžiamąja tvarka. Šiose padarytose nusikalstamose veikose nustatyti požymiai nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl neteisėto laisvės atėmimo, plėšimo ir turto prievartavimo,“ – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs, jį kontroliavęs ir organizavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, jį kontroliavo ir organizavo apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – periodinis registravimasis policijos įstaigoje, dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Įstatymas tiems, kas neteisėtai atėmė laisvę panaudodamas smurtą arba sukeldamas pavojų nukentėjusio asmens gyvybei ar sveikatai, arba laikydamas nuketėjusį asmenį ilgiau nei 48 valandas, numato laisvės atėmimo bausmę iki ketverių metų, už plėšimą panaudojant šaunamąjį ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui sužaloti pritaikytą daiktą, baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties, už turto prievartavimą panaudojant fizinį smurtą – iki aštuonerių metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min