Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai kaltina nusikaltimais prieš šeimos narius asmenį, jau teistą už sunkų mažamečio sūnaus sužalojimą

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Teisėjo plaktukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lazdijų rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Reda Berčiūnienė Kauno apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu dėl nusikaltimų prieš savo šeimos narius – nužudymo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Ikiteisminio tyrimo metu, įtarimai dėl savo žmonos nužudymo bei motinos nesunkaus sveikatos sutrikdymo buvo pateikti 26 metų Lazdijų rajono gyventojui A.M., kuris buvo sulaikytas, o vėliau teismas prokuroro prašymu skyrė kardomąją priemonę – suėmimą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nusikalstamas veikas 2008 m. gruodžio 11 d. A.M. savo namuose padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.  Gindama interesus jo dviejų mažamečių vaikų, kurie auga visiškai išlaikomi valstybės, Lazdijų rajono apylinkės vyriausioji prokurorė pareiškė 20 tūkst. litų civilinį ieškinį dėl nusikaltimu padarytos neturtinės žalos atlyginimo.

Šiais nusikaltimais kaltinamam vyrui 2006 metų Lazdijų rajono apylinkės teismas neterminuotai apribojo tėvo valdžią.

Pasak ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis vertinusios prokurorės R.Berčiūnienės, atsakomybę sunkinančia aplinkybe laikytina tai, kad asmuo nusikalto būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, o lengvinančia – kad prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi.

„Prokurorų kaltinamas smurtiniais nusikaltimais prieš savo šeimos narius asmuo jau buvo teistas už savo mažamečio sūnaus sunkų sveikatos sutrikdymą – dėl šiais nusikalstamais veiksmais patirtų sužalojimų vaiko raida sutriko, – sakė Kauno apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Vitoldas Guliavičius, palaikysiantis valstybinį kaltinimą teisme. – Tuomet A.M. buvo paskirta laisvės atėmimo bausmė, bet 2008 metų sausio mėnesį teismo nutartimi jis lygtinai prieš 1 metus ir 3 mėnesius buvo paleistas.“

Įstatymas numato, kad tas, kas nužudė savo artimąjį ar šeimos narį, baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min