Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 22d. 13:39

Prokurorai kartu su STT pareigūnais tiria dar vieną milijoninės vertės viešąjį pirkimą

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnais tiria veikas, kurios, kaip įtariama, gali būti susijusios su Europos Sąjungos lėšomis finansuojamais dviem milijoninės vertės projektais, vykdomais Anykščiuose.

Antradienį siekiant atskleisti kai kurias viešųjų pirkimų aplinkybes, buvo atliktos kratos UAB „Melinga„ ir AB „Anykščių melioracija“ kai kurių vadovų darbo kabinetuose ir namuose. Įtariama, kad Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas A.K. ir šio skyriaus vyresnysis specialistas A.T. galėjo atliko neteisėtus veiksmus tam, kad jungtinę grupę sudariusios UAB „Melinga“ ir AB „Anykščių melioracija“ laimėtų viešųjų pirkimų konkursą, paskelbtą milijoninės vertės projekto melioracijos darbams atlikti Raguvėlėje.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas įtarus neteisėtus veiksmus organizuojant milijoninės vertės viešąjį pirkimą, kurį laimėjo UAB „Kurklių karjeras„. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, „Kurklių karjero“ bendrovė galėjo neatlygintinai sutvarkyti kelius į Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo A.K. ir jo sūnaus sodybas. Taip pat įtariama, kad vedėjas A.K. galėjo gauti kyšį kaip atlyginimą už atliktus neteisėtus veiksmus.

Prokurorų prašymu, įtariamiesiems buvo paskirtos kardomosios priemonės – suėmimai: dešimčiai parų – Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjui A.K. ir UAB „Kurklių karjeras“ technikos direktoriui V.V., septynioms paroms – UAB „Kurklių karjeras“ direktoriui K.D. Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas A.K. nušalintas nuo tarnybos Žemės ūkio skyriuje šešiems mėnesiams.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, jį atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai.
 

Temos: 1 Tyrimas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min