Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 15d. 17:42

Prokurorai nemato teisinių galimybių Drąsių Kedį teisti po mirties

Drąsiaus Kedžio kapas Jonučių kapinėse
„Klonio gatvės dienoraščio“ feisbuke nuotr. / Drąsiaus Kedžio kapas Jonučių kapinėse

Generalinė prokuratūra aukštesniojo teismo prašo panaikinti Vilniaus miesto 1-os apylinkės teismo nutartį, kuria buvo konstatuota, kad ikiteisminis tyrimas dėl Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymų buvo nutrauktas nepagrįstai.

Kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, sprendimą, kad J.Furmanavičiaus ir V.Naruševičienės nužudymo byla buvo nutraukta nepagrįstai š. m. kovo 5 d., priėmė Vilniaus miesto 1-os apylinkės teismas, pagal D.Kedžio pusseserės Sonatos Žukauskienės skundą.

Prokurorai mano, kad apylinkės teismo nutartis panaikinti prokurorų nutarimus yra nepagrįsta ir naikintina. Prokurorų nuomone, apylinkės teismas nenurodė, kaip galėtų toliau vykti procesas ir kaip turi būti surašomas kaltinamasis aktas mirusiojo įtariamojo atžvilgiu. Tokios proceso tvarkos ir formos nenumato Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksas.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis vertinti prokurorus įpareigoja Baudžiamojo proceso kodeksas. Kad byloje buvo duomenų, leidžiančių manyti, jog D.Kedys galėjo padaryti įtarime nurodytas nusikalstamas veikas yra konstatavę ne tik prokurorai, tačiau ir tas pats Vilniaus miesto 1-os apylinkės teismas dar 2009 m. spalio 7 d. D.Kedžiui paskyręs kardomąją priemonę – suėmimą.

Ši kardomoji priemonė įtariamajam gali būti paskirta tik tuo atveju, kai yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad įtariamasis padarė nusikalstamą veiką.

Generalinės prokuratūros skundą nagrinės Vilniaus apygardos teismas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min