TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai nustatė 29 riaušininkus

Riaušės prie Seimo
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Riaušės prie Seimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl šių metų sausio mėnesį įvykusių riaušių prie Seimo rūmų.

Prokurorai sėkmingai baigė riaušių prie Seimo rūmų bylą: nustatyti 29 šiuo nusikaltimu įtariami asmenys, trečiadienį pranešė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis specialistas viešiesiems ryšiams Aleksandras Juozapaitis.Įtariamieji išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, smurtavo, niokojo turtą ir kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, pasipriešino policininkams ir kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, padarydami pareigūnams bei kitiems asmenims fizinę ir moralinę žalą,  teigiama prokuratūros pranešime.

Prokuratūros pranešime teigiama, kad baudžiamojoje byloje 29 asmenims buvo pranešta apie įtarimą, padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso (BK) 283 str. 2 dalyje.

1-ojoje šio BK straipsnio dalyje rašoma apie tuos, „kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką“, taip pat tuos, „kas riaušių metu smurtavo, niokojo turtą ar kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką.“

Šiame tyrime aktuali BK 283 straipsnio 2 dalis numato: „Tas, kas atlikdamas šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus panaudojo šaunamąjį ginklą ar sprogmenis arba pasipriešino policininkui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.“

Kaip žinoma, neramumai vyko šių metų sausio 16 dieną prie Lietuvos Seimo rūmų sostinės Gedimino prospekte, taip pat A Goštauto, Gynėjų gatvėse ir Nepriklausomybės aikštėje.

„Įtariamieji susitarė tarpusavyje, o taip pat su tyrimo metu nenustatytais kitais asmenimis, bendrininkų grupėje dėl chuliganiškų paskatų dalyvauti riaušėse. Jie išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, smurtavo, niokojo turtą ir kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, pasipriešino policininkams ir kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, padarydami pareigūnams bei kitiems asmenims fizinę ir moralinę žalą“, – teigiama Vilniaus apygardos prokuratūros pranešime.

Tyrimo metu nustatyta, kad Seimo kanceliarijai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatui, Viešojo saugumo tarnybai prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VST prie LR VRM) bei kelioms įmonėms buvo padaryta beveik 280 tūkst. litų turtinė žala.

Prokurorų nutarimais civiliniams ieškiniams užtikrinti įtariamiesiems paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Šiuo metu įtariamiesiems pranešta, kad ikiteisminis tyrimas baigtas – jie turi teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga bei pateikti prašymus papildyti ikiteisminį tyrimą.

Vilniaus apygardos prokuratūroje toliau tęsiamas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl riaušių, kurioje pranešimai apie įtarimą padarius nusikaltimą, t. y. dalyvavimą riaušėse, įteikti dar 36 asmenims. Šioje byloje atliekami veiksmai siekiant nustatyti riaušių galimų organizatorių asmenybes bei dar 80 asmenų, aktyviai dalyvavusių riaušėse, tapatybes. Nagrinėjami 8 asmenų, nukentėjusiųjų dėl, pasak jų, neteisėtų policijos bei VST prie LR VRM pareigūnų veiksmų, pareiškimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min