TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai padėjo sugrąžinti valstybei neteisėtai parduotą žemę su mišku

Žemė
BFL nuotr. / Žemė
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai, gindami viešąjį interesą, padėjo valstybinei įmonei – Anykščių miškų urėdijai – atgauti neteisėtai parduotą valstybinės žemės unikalų sklypą su mišku ir mineralinio vandens gręžiniu Jurzdiko kaime.

Tokį sprendimą priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas, patenkinęs Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus prokurorų ieškinį dėl Utenos apskrities viršininko įsakymo, kuriuo apskrities viršininko administracija prieš penkerius metus uždarai akcinei bendrovei „Anšilas“ už vienuolika tūkstančių 114 litų neteisėtai buvo parduotas Pavarių girininkijoje esantis 0,63 ha valstybinės žemės sklypas, pripažinimo negaliojančiu.

Teismas taip pat patenkino prokurorų prašymą dėl restitucijos taikymo ir nutarė įpareigoti bendrovę „Anšilas“ grąžinti neteisėtai įsigytą žemės sklypą valstybei.

Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausiasis prokuroras Remigijus Senkus teigia, kad valstybinės reikšmės miškai išimtine nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikai, todėl parduodant jiems priskirtą žemės sklypą buvo pažeisti įstatymai ir vyriausybės nustatyta tvarka. Valstybei išimtine nuosavybės teise priklausančios žemės, miškų ar parkų įsigyti savivaldybių ar privačios nuosavybės teise negalima, tokie sandoriai negalimi.

Prokurorai nustatė, kad bendrovė „Anšilas“, prieš įsigydama žemės sklypą, su Utenos rajono apskrities viršininko administracija buvo sudariusi nuomos sutartį. Ta proga paskubėta pakeisti šios žemės paskirtį ir naudojimo būdą – anksčiau buvusi naudingų iškasenų gavybos atvirų kasinių ir naudingųjų iškasenų gavybos požeminių kasinių ir gręžinių teritorija tapo komercine ir tinkama smulkaus verslo objektams statyti ir eksploatuoti.

Prokurorų teigimu, duomenys apie žemės sklypą buvo registruoti LR miškų valstybės registre. Šis registras yra viešas, ir pirkėjas, prieš įsigydamas nuosavybės teise žemės sklypą, turėjo galimybę pasitikrinti. Bendrovė, išsinuomojusi Puntuko kadastro vietovėje žemės sklypą su šimtamečiais medžiais, eksploatavo inžinerinius tinklus – buitinį ir gamybinį vandentiekius, todėl negalėjo jų nepastebėti. Taip pat buvo nustatyta, kad bendrovė „Anšilas“, naudodamasi valstybės nuosavybe – žemės sklypu, nemokėjo jokių mokesčių.

Inicijuoti valstybinės žemės pirkimo ir pardavimo sutarties panaikinimą ir apginti viešąjį interesą Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų paprašė Anykščių miškų urėdija, nes tikslinant rajono valstybinės reikšmės miškų ribų schemą šiuose plotuose netikėtai atsirado nuosavybės teise bendrovei „Anšilas“ priklausantis žemės sklypas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min