Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 18, 10:44

Prokurorai perdavė teismui baudžiamąją bylą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Gediminas Marcinkevičius perdavė nagrinėti apygardos teismui baudžiamąją bylą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, kurioje nusikalstamų veikų padarymu kaltinama 35 metų panevėžietė I.M.
Teismas
Teismas / Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienos draudimo bendrovės Panevėžio filialo draudimo konsultantė kaltinama pasisavinusi jai patikėtą didelės vertės svetimą turtą – galimai iš klientų paėmusi ir į banko sąskaitą neįnešusi 82 tūkstančius 989 litus, teigiama pranešime spaudai.

Pagal visiškos individualiosios materialinės atsakomybės sutartį draudimo konsultantė buvo atsakinga dėl visų jai patikėtų bendrovės materialinių vertybių. Draudimo konsultanto pareigybės nuostatai įpareigoja už suteiktas paslaugas – iš draudimo klientų surinktas įmokas ne mažiau vieną kartą per savaitę įnešti į draudimo bendrovės banko sąskaitą, tačiau buvusi bendrovės darbuotoja dalį iš fizinių ir juridinių asmenų gautų pinigų pasisavindavo.

„Ne visi klientų draudėjai patikėti pinigai patekdavo į banko kasą, nes kaltinamoji susigundė pasipelnyti svetima sąskaita. Tačiau ji nepagalvojo, kad anksčiau ar vėliau tokia apgaulė gali paaiškėti, ir už tai teks atsakyti baudžiamąja tvarka. Todėl įstaigų, bendrovių ar jų padalinių vadovams vertėtų atidžiau pasirinkti su materialinėmis vertybėmis susijusių pareigybių darbuotojus ir juos kontroliuoti. Už materialines vertybes atsakingų asmenų sąžiningumas – svarbi dorovinė savybė, kuri turėtų garantuoti kiekvienos firmos patikimumą, ypač tos, kuriai žmonės patiki savo pinigus,“- teigė įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus įrodymus Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Gediminas Marcinkevičius.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorai.

Įtariamajai paskirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas. Įstatymas tam, kas pasisavino jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, numato laisvės atėmimo bausmę iki dešimties metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min