Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 26d. 15:04

Prokurorai perdavė teismui baudžiamąją bylą dėl ketvirčio milijono litų panaudojimo ne pagal paskirtį

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla

Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokurorais Ramūnas Dubrava perdavė teismui nusikaltimo ekonomikai ir verslo tvarkai baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – tikslinės paramos panaudojimu ne pagal nustatytą tvarką kaltinamas bendrovės direktorius – 38 metų Zarasų gyventojas E.S. ir juridinis asmuo – uždaroji akcinė bendrovė.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, prieš trejus metus uždarosios akcinės bendrovės direktorius E.S. kartu su Zarasų rajono savivaldybės administracija ir Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros agentūra pasirašė trišalę smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos paramos panaudojimo sutartį. Pagal šią sutartį įgijo teisę į 250 tūkstančių litų vertės dotaciją iš Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo. Šios lėšos buvo skirtos ,,Modernios įrangos ir instrumentų, skirtų gelžbetonio ir akmens apdorojimui, senosios medinės architektūros restauravimui ir statybos darbams atlikti įsigijimo“ projekto įgyvendinimui.

Sutartyje buvo nurodyta penkerius metus neparduoti, nenuomoti ir neįkeisti ilgalaikio turto be kitų šalių atstovų raštiško sutikimo.

Tačiau E.S., nepaisydamas sutarties reikalavimų, su vienu banku pasirašė kreditavimo sutartį dėl gamybinių įrengimų įsigijimo. Už 718 tūkstančių 224 litus įsigytus sutarties priede nurodytus įvairius įrenginius Zarasų rajono savivaldybė į bendrovės sąskaitą pervedė iš Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo gautą tikslinę paramą – ketvirtį milijono litų.

Įsigyti įrengimai buvo parduoti kitai bendrovei už 335 tūkstančius litų. Tokiu būdu viešajai įstaigai – Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros agentūrai buvo padaryta 250 tūkstančių litų turtinė žala.

„Sutartyje buvo nurodyta penkerius metus po projekto įgyvendinimo neparduoti, nenuomoti ir neįkeisti ilgalaikio turto be kitų šalių atstovų raštiško sutikimo, tačiau kaltinamasis, nepaisęs tų reikalavimų, pažeidė įstatymą ir privalės atsakyti baudžiamąja tvarka“,- teigė ikiteisminį tyrimą kontroliavęs, organizavęs ir jam vadovavęs Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Ramūnas Dubrava.

Prokuroras nustatė, kad bendrovės vadovo padarytose nusikalstamose veikose buvo nustatyti požymiai nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimo ne pagal paskirtį. Kartu su bendrovės vadovu už šiame straipsnyje numatytą veiką baudžiamąja tvarka privalės atsakyti ir juridinis asmuo – uždaroji akcinė bendrovė.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Utenos apskrities skyriaus tyrėjai, jį kontroliavo, organizavo ir jam vadovavo Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokurorai.

Įstatymas tam, kas, gavęs 150 MGL dydžio ar didesnės vertės kreditą, paskolą ar tikslinę paramą, panaudojo juos ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, numato baudą, areštą, laisvės apribojimą arba vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Už šiame straipsnyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Zarasų rajono apylinkės teismui.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikys Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min