Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai perdavė teismui kelis šimtus žmonių pažadais greitai ir pigiai pagaminti baldus ir duris apgavusių sukčiautojų bylą

Spyna
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Spyna
Šaltinis: 15min
0
A A

Trys uteniškiai, įtariami pažadais greitai, gerai ir pigiai pagaminti nestandartinius baldus ir kokias tik pageidaujama duris apgavę apie pustrečio šimto įvairių šalies miestų gyventojų ir pasisavinę beveik 200 tūkstančius litų, netrukus bus teisiami – Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Ramūnas Dubrava perdavė nagrinėti teismui didelės apimties nusikaltimų finansų sistemai, nuosavybei, ekonomikai ir verslo tvarkai baudžiamąją bylą.

Prokuratūros išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad nusikalstamų veikų padarymu – sukčiavimu, neteisėta juridinio asmens veikla ir apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariami trys Utenos miesto gyventojai – dviejų bendrovių direktorė 34 metų S.L., 32 metų bendrovės direktorius L.V. ir 31 metų G.J.

„Šiemet kartu su FNTT pareigūnais baigėme tirti ir perdavėme nagrinėti teismui 25 nusikaltimų finansų sistemai baudžiamąsias bylas. Su finansiniais nusikaltimais susijusioms byloms skiriame didelį dėmesį, nes tokios nusikalstamos veikos daro didelę žalą valstybei ir žmonėms. Ši didelės apimties – 35 tomų baudžiamoji byla, apjungusi 57 ikiteisminius tyrimus iš visų šalies miestų ir rajonų, yra neeilinė ne tik apimtimi, bet ir savo svarba, nes ji padėjo atskleisti, kaip sukčiautojai siekė
pasipelnyti iš finansinės apgaulės, apgaudinėjo žmones ir kenkė kitų, sąžiningų gamintojų geram vardui, šalies verslo prestižui“, – teigia Utenos rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Audrius Mačerauskas.  Kaip įtariama, bendrininkų grupė, turėdama tikslą apgaule savo naudai įgyti didelės
vertės svetimą turtą, suklastojo Klaipėdoje, Kalnupės gatvėje, registruotos bendrovės žinomai tikrus apskaitos dokumentus ir apgaule įgijo didelės vertės – 198 tūkstančių 642 litų svetimo turto, tuo padarydama fiziniams asmenims tiek pat žalos.

Pagal skelbimus laikraščiuose užsisakę nestandartinius baldus ar duris ne vienas šimtas šalies miestų gyventojų pateko į sukčiautojų pinkles ir prarado pinigus.

„Pagal skelbimus laikraščiuose užsisakę nestandartinius baldus ar duris ne vienas šimtas šalies miestų gyventojų pateko į sukčiautojų pinkles ir prarado pinigus. Kaltinamieji buvo suplanavę savo nusikalstamą veiklą ir veikė kaip bendrininkų grupė, ši aplinkybė sunkina jų baudžiamąją atsakomybę“,– teigia Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Ramūnas Dubrava.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai kovo mėnesį S.L., L.V. ir G.J. susitarė, kad balandį nupirks šalyje įregistruotos uždaros akcinės bendrovės akcijas ir vadovaus įsigytam juridiniam asmeniui, kuris bus naudojamas neteisėtai veiklai – apgaule įgyto didelės vertės svetimo turto nuslėpimui. Kaip tarė, taip ir padarė – buvo nupirktos akcijos, įmonei vadovauti patikėta S.L., prekybos direktoriumi paskirtas L.V., nusikalstamos grupės veikloje prikalbinta dalyvauti ir pardavimų vadove
paskirta G.J.

Taip buvo įsigyta įmonė, kurios vadovai, panaudoję ją neteisėtai veiklai, iš esmės nė nesiruošė pradėti durų, baldų, buitinės technikos ar kitų prekių gamybos ir pardavimo, nes jos tikslas buvo tik priimti pinigus iš gyventojų ir po to pasidalyti juos tarpusavyje.

Bendrininkų grupės nariai, realizuodami nusikalstamą sumanymą, reguliariai teikė reklaminius skelbimus įvairių šalies regionų – Alytaus, Anykščių, Biržų, Birštono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Marijampolės, Kaišiadorių, Kupiškio, Kelmės, Klaipėdos, Prienų, Pasvalio, Pakruojo, Utenos, Tauragės, Trakų, Vilkaviškio, Šakių, Švenčionių, Zarasų rajonų laikraščiuose apie tai, kad greitai, pigiai ir kokybiškai pagamins nestandartinius baldus ir kokias tik
pageidaujama duris.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Utenos apskrities skyriaus specialistai nustatė, kad tyrimui pateikti bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentai ir surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys patvirtino, jog apskaita buvo tvarkyta nesilaikant įstatymų, todėl iš dalies negalima nustatyti turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros nuo pernai balandžio iki  gruodžio mėnesio
pirmos dienos.

Įmonėje nebuvo grynųjų pinigų apskaitos – neužregistruotos grynųjų pinigų priėmimo ir išmokėjimo ūkinės operacijos, pinigų priėmimui ir išmokėjimui nesurašyti kasos pajamų, išlaidų orderiai, todėl negalima nustatyti kaip bendrovės veikloje buvo panaudotas turtas – pagal bendrovės pinigų priėmimo kvitus gauti 265 tūkstančiai 592 litai.

Ikiteisminį tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Ramūnas Dubrava, jį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Utenos apskrities skyriaus pareigūnai ir ūkinės veiklos patikrinimo specialistai.

Nusikaltimų finansų sistemai, nuosavybei, ekonomikai ir verslo tvarkai baudžiamoji byla perduota nagrinėti Utenos rajono apylinkės teismui.

Įtariamiesiems L.V. ir S.L. paskirtos kardomosios priemonės – suėmimai vėliau pakeisti įpareigojimais periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir dokumentų paėmimu, G.J. skirtas dokumentų paėmimas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min