Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 6d. 10:06

Prokurorai perdavė teismui netikrus eurus platinusios grupės baudžiamąją bylą

Eurai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Eurai.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė nagrinėti apygardos teismui nusikaltimų finansų sistemai baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – netikrų pinigų platinimu įtariami du panevėžiečiai – 33 metų E.K. su 32 metų A.N. ir 31 metų šiaulietis M.Š.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, taip pat M.Š. įtariamas siekimu legalizuoti nusikalstamu būdu įgytus pinigus,  A.N. – neteisėtu disponavimu šaudmenimis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai pavasarį E.K., A.N. ir M.Š., veikdami kaip bendrininkų grupė ir turėdami tikslą realizuoti, įgijo, laikė ir realizavo didelį kiekį netikrų pinigų – 15 tūkstančių 600 eurų. Bendrininkai netikrus pinigus platino įvairiose Vilniaus ir Panevėžio rajono vietose.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, organizuodami Europos Sąjungos ir mūsų valstybės finansų sistemai pavojingų nusikaltimų, susijusių su netikrų pinigų platinimu, tyrimą, bendradarbiauja su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnais. Prokurorų ir pareigūnų bendromis pastangomis šioje byloje buvo atskleistos ir ištirtos netikrus eurus platinusios bendrininkų grupės nusikalstamos veikos ir sutrukdyta dideliam kiekiui netikrų pinigų patekti į apyvartą.

Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – suėmimai.

Ikiteisminį tyrimą dėl netikrų pinigų platinimo atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tam, kas pagamino, suklastojo, įgijo, laikė arba realizavo didelį kiekį arba didelės vertės netikrų ar suklastotų Lietuvos ar kitos valstybės apyvartoje esančių ar oficialiai patvirtintų, bet į apyvartą dar neišleistų pinigų arba vertybinių popierių, numato laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min