Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 4d. 10:26

Prokurorai perdavė teismui nusikaltimo žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą

Byla
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Byla

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroras Arvydas Miečius perdavė nagrinėti apygardos teismui baudžiamąją bylą dėl nusikaltimo žmogaus gyvybei, kurioje nusikalstamos veikos padarymu – nužudymu kaltinamas anksčiau teistas, turintis neišnykusį ir nepanaikintą teistumą 24 metų anykštietis R. J., deklaravęs gyvenamąją vietą Kelmės rajono Kalvių kaime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų sausio 14 d. R. J., su draugu atvykęsį Panevėžį, užsuko į barą netoli turgaus. Po to su draugu ir vyriškiu iš baro nuėjo į Algirdo gatvėje esantį sandėliuką. R. J., susikivirčijęs su vyriškiu iš baro dėl negrąžintų pinigų, jį mirtinai sužalojo peiliu.

„Kaltinamasis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, atėmė gyvybę žmogui – padarė labai sunkų nusikaltimą, už kurį jam teks atsakyti baudžiamąja tvarka. Didžioji dauguma – net 90 proc. mūsų skyriaus prokurorų atiduotų nagrinėti į teismą nužudymų bylų yra susijusios su išgerto alkoholio poveikiu“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Arvydas Miečius, organizavęs ikiteisminį tyrimą ir jam vadovavęs.

Prokuroras Arvydas Miečius, surašęs kaltinamąjį aktą, nustatė, kad padarytoje nusikalstamoje veikoje yra požymiai nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl nužudymo. Pasak prokuroro, atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, kad kaltinamasis prisipažino ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad jis nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kuris tai turėjo įtakos veikos padarymui.

Šioje byloje pareikštas 5800 litų civilinis ieškinys turtinei žalai ir 20000 litų – neturtinei žalai atlyginti.
Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Įstatymas tam, kas nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmes nuo septynerių iki 15 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min