Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai prašo griežtų bausmių jaunų žmonių sveikatai pavojingų narkotinių ir psichotropinių medžiagų platintojams

Kanapės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kanapės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį vieną ir šią savaitę dar keletą panevėžiečių prokurorų prašymų paskirti kardomąsias priemones – suėmimus neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis įtariamiems asmenims, tarp kurių yra, kaip įtariama, ir juos platinusių nepilnamečiams, patenkinęs miesto apylinkės teismas leido suimti kelis įtariamuosius trims mėnesiams, tarp jų – 34 metų D.T. ir jo bendraamžį V.Ž. , dešimčiai dienų – 38 metų R.O.

Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad šią savaitę dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą platinti pradėtus ir apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnų atliekamus ikiteisminius tyrimus organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Netrukus į teisiamųjų suolą už labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių gaminimą turėtų sėsti 21 metų kėdainietis E.V. – neseniai šią ir dar keletą neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis baudžiamųjų bylų perdavė nagrinėti apygardos teismui Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Neseniai keturiolikai metų laisvės už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą platinti neseniai neteko anksčiau teistas 42 metų kėdainietis V.B. –  tokią valstybės kaltintojo pasiūlytą laisvės atėmimo bausmę paskyrė Panevėžio apygardos teismas,  už tokius pat nusikaltimus 12 metų laisvės neteko 35 metų panevėžietis V.S., po dešimt metų jos nematys du panevėžiečiai – 24 A.M. ir 26 metų M.B.

Pernai Panevėžio apygardos teritoriniuose apylinkių teismuose dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis buvo išnagrinėtos prokurorų perduotos 85 baudžiamosios bylos ir nuteista 114 asmenų. Dar 23 asmenys už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis buvo nubausti prokurorams perdavus 21 baudžiamąją bylą su pareiškimais dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Prokurorų teigimu, nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, turi didelę įtaką kitų nusikaltimų padarymui ir kelia pavojų žaloja žmonių sveikatai, todėl neatsitiktinai baudžiamojo įstatymo numatyta bausmė už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų prilyginama bausmei už nužudymą. Tačiau didelio pelno siekiantys asmenys ne tik nepaiso įstatymų, bet  ir to, kad jų nusikalstamos veikos daro kitų, tarp jų ir jaunų, žmonių sveikatai žalingą poveikį.

Pernai Panevėžio apygardos prokuratūros teritorijoje esančiose apylinkėse buvo pradėti 92 ikiteisminiai tyrimai dėl nusikaltimų, susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, apygardos ir apylinkių prokurorai nagrinėti teismui perdavė 43 baudžiamąsias bylas su kaltinamaisiais aktais, jose kaltinamas 61 asmuo.

Prokurorų atlikta baudžiamųjų bylų analizė rodo, kad daugiausia nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėta narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvarta, padaro jauni asmenys iki 30 metų, ir tai atspindi pavojingą šių medžiagų plitimo tendenciją ir jų įtaką jaunų žmonių nusikalstamų veikų padarymui.

Būtų pravartu prisiminti, kad įstatymas, numatantis bausmes už neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikymą, tuo pačiu numato ir galimybę atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės asmenis, kurie savo noru kreipėsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar kreipėsi į valstybės instituciją norėdami atiduoti neteisėtai pasigamintas, įgytas ar laikytas be tikslo platinti narkotines ar psichotropines medžiagas.

Įstatymas tam, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė didelį kiekį narkotinių medžiagų turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo aštuonerių iki dešimties metų, už labai didelį kiekį – iki penkiolikos metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min