TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Melagingai teisme liudijusius biržiečius prašoma nubausti piniginėmis baudomis

Šaltinis: 15min
0
A A

Už nusikaltimus teisingumui – pakeistus pareigūnams duotus parodymus apie nusikaltimų žmogaus sveikatai ir viešajai tvarkai baudžiamojoje byloje aplinkybes dviem biržiečiams – 24 metų S.S. ir 40 metų V.Š. paskirtos prokurorės Danutės Šleivaitės pasiūlytos 10 MGL dydžio – 1300 litų baudos – tokį sprendimą, išnagrinėjęs Biržų rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą baudžiamąją bylą, priėmė rajono apylinkės teismas.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad už kaltinamojo naudai nusikaltimų viešajai tvarkai baudžiamojoje byloje pakeistus parodymus dar dviem Biržų rajono Pabiržės miestelio gyventojams – 20 metų M.J. ir 30 metų D.J. teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtos prokuroro Tomo Bajorūno pasiūlytos 7 MGL dydžio – 910 litų baudos, nes teisme nagrinėjant baudžiamąją bylą jie davė melagingus parodymus – pakeitė ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams pateiktą informaciją, kurią patvirtino ir kiti apie nusikaltimo aplinkybes byloje surinkti duomenys.

„Melagingų parodymų davimas vertinamas kaip nusikaltimai teisingumui, įstatymai už tai numato baudžiamąją atsakomybę, tačiau pastaruoju metu dažnesni atvejai, kai lengvabūdiškai atsisakoma anksčiau duotų parodymų. Liudytojais apklausiami asmenys visada yra įspėjami apie baudžiamąją atsakomybę už melagingų parodymų davimą, tačiau kai kurie jų, prisiekę sakyti tik tiesą ir nieko nenutylėti, teismo posėdyje elgiasi neatsakingai ir pakeičia parodymus, duotus ikiteisminio tyrimo metu. Kiekvienas turėtų suprasti, kad tik pilietiškai besielgiantys ir siekiantys pagelbėti pareigūnams nustatyti sunkias nusikalstamas veikas padariusius kaltininkus bendruomenės atstovai padeda vykdyti teisingumą“, - teigia Biržų  rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Tomas Bajorūnas Biržų rajono apylinkės prokuratūros prokurorai dėl melagingų parodymų davimo šiemet prašė nubausti dar du asmenis: dėl mobiliojo ryšio telefono vagystės apklaustas 44 metų biržietis, buvo melagingai parodęs, kad telefoną prieš savaitę pardavė nepažįstamiems asmenims, jis nubaustas 40 parų arešto. Už panašų melagingą liudijimą apie mobilaus telefono vagystę 41 metų pasvaliečiui paskirta 650 litų bauda.

Neseniai bausmės už pakeistus anksčiau duotus parodymus apie nusikaltusius asmenis sulaukė 44 metų rokiškietė D.S.– teismo baudžiamuoju įsakymu jai paskirta rokiškiečio prokuroro Sauliaus Mulvino pasiūlyti šeši mėnesiai viešųjų darbų po 40 valandų per mėnesį. Rokiškio rajono Juodupės miestelio gyventoja D.S., rugpjūčio 5 d. teismo posėdyje apklausta liudytoja nagrinėjant nusikaltimų žmogaus sveikatai ir viešajai tvarkai baudžiamąją bylą, tvirtino nusikaltimo įvykdymo dieną – sausio ketvirtąją nemačiusi, kad nukentėjusysis buvo trijų jaunuolių užpultas ir mušamas, nepažino jį užpuolusių smurtautojų, nors ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams buvo nurodžiusi kaltininkų vardus, pavardes ir  net pravardes.

Tas, kas pateikė melagingą skundą arba davė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas ar nukentėjęs asmuo, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kriminalas
Parašykite atsiliepimą apie 15min