Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai reikalauja perstatyti arba nugriauti Kauno „stiklainį“

Stiklainio pravardę gavęs viešbutis „Kaunas City“
Viešbučio „Kaunas City“ nuotr. / Stiklainio pravardę gavęs viešbutis „Kaunas City“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos prokuratūra kreipėsi į Kauno apylinkės teismą dėl to, kad būtų perstatytas arba nugriautas istorinį namą Kaune, Laisvės al. 90, sudarkęs stiklinis antstatas.

Šią bylą nagrinės Kauno miesto apylinkės teisėjas Artūras Šafranas. Prokurorai ieškinyje taip pat prašo panaikinti žemės sklypo, esančio adresu Laisvės al. 90, 92 detalųjį planą ir stiklinio antstato statytojui bendrovei „Eigulių topolis“ išduotus statybos leidimus. Jeigu per teismo nustatytą terminą teismo reikalavimas nebūtų įvykdytas, statinį, pastatytą pagal neteisėtai patvirtintą detalųjį planą ir neteisėtus statybos leidimus, reikalaujama nugriauti statytojo lėšomis.

Atsakovai šioje byloje yra Kauno miesto savivaldybės administracija, „Eigulių topolis“, tretieji asmenys – Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija bei Kultūros paveldo departamentas, kuris ir kreipėsi į prokuratūrą su prašymu apginti viešąjį interesą dėl paveldosaugos reikalavimus pažeidžiančio „stiklainio“.

Kultūros paveldo departamento direktorės Dianos Varnaitės įsakymu sudaryta komisija, vadovaudamasi Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu, dar praėjusių metų pavasarį išnagrinėjo Laisvės al. 90 pastate atliktų darbų atitiktį teisės aktų reikalavimams. Buvo įvertinta kultūros paveldo vertybei padaryta įtaka bei atsakingų institucijų darbuotojų veiksmai, susiję su šiame objekte atliktais darbais.

KPD direktorės pavaduotojo Algimanto Degučio vadovaujama komisija konstatavo, kad detaliuoju planu ir techniniu projektu leidus rekonstruoti pastatą buvo pažeista valstybės saugomos vietovės – Kauno miesto istorinės dalies Naujamiesčio aukštingumas, planinė struktūra ir taip padaryta neigiama įtaka nekilnojamajai kultūros vertybei.

Komisija pareikalavo antstatą pašalinti. Tačiau „Eigulių topolis“ nekreipė į tai dėmesio ir toliau tęsė darbus. Netrukus vadinamajame „stiklainyje“ pradėjo veikti viešbutis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min