Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai siekia tirti bylas efektyvesne baudžiamojo proceso tvarka

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio sporto klubo „Fergymus“ vadovams D.P. ir A.J. teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtos prokuroro pasiūlytos bausmės – 30 MGL (3 tūkst. 750 litų) ir 10 MGL (1 tūkst. 250 litų) baudos.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, tokį sprendimą priėmė Panevėžio miesto apylinkės teismas patenkinęs Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorės Danutės Baltrušaitytės pareiškimą baudžiamąjį procesą byloje dėl nusikaltimų finansų sistemai ir valdymo tvarkai, susijusiai su dokumentų klastojimu, užbaigti supaprastinta tvarka. Sporto klubo vadovai pažeidinėjo įstatymų nustatytą tvarką – nefiksavo gaunamų pajamų ir paramos, t.y. apgaulingai ir aplaidžiai tvarkė sporto klubo buhalterinę apskaitą, klastojo dokumentus.

Teismo baudžiamuoju įsakymu nuteistiesiems paskirtos prokurorės pasiūlytos bausmės – 30 MGL (3750 litų) ir 10 MGL (1250 litų) baudos.

Panevėžiečiui bendrovės „Ecorus“ vadovui H.A. už įstatymų numatytos prievolės – mokesčių nesumokėjimo valstybei ir aplaidaus apskaitos tvarkymo teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta 40 MGL (5 tūkst. 200 litų) bauda.

Panevėžio miesto apylinkės teismas, patenkinęs Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroro Leono Kavaliausko pareiškimą suppaprastinto proceso tvarka užbaigti baudžiamąją bylą dėl nusikaltimų finansų sistemai, paskyrė nuteistajam 10 MGL mažesnę baudą, negu buvo siūlyta prokuroro.

Šią savaitę supaprastinto proceso tvarka buvo baigtos dar dvi finansinių nusikaltimų bylos. Prokuroras prašė pasikėsinusią pasisavinti labdarai skiriamus pajamų mokesčio du procentus Aklųjų ir silpnaregių draugijos Panevėžio skyriaus buhalterę A.M. pripažinti kalta dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo ir rokiškietį individualios įmonės vadovą K.J. – dėl neteisingų duomenų apie pajamas paskelbimą bei apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Panevėžio miesto ir Rokiškio rajono apylinkių teismams pareiškimus su prašymais užbaigti procesus baudžiamaisiais įsakymais parašė apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroras Leonas Kavaliauskas.

Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka teigia, kad šiemet apygardos skyrių prokurorai baudžiamuoju įsakymu užbaigė 11 bylų 14 asmenų atžvilgiu. Kartu su apylinkių kolegomis apygardos prokurorai per šių metų tris mėnesius baudžiamuoju įsakymu užbaigė 60 bylų, pagreitinto proceso tvarka – 46 bylas.

„Prokurorai siekia, kad kaip galima daugiau sutrumpėtų laikas nuo nusikalstamos veikos padarymo iki bylos perdavimo į teismą ir nusikaltusio asmens nubaudimo. Tuo tikslu aktyviau naudojamos įstatyme numatytos bylų supaprastinto tyrimo formos – baudžiamasis įsakymas ir pagreitintas procesas. Supaprastintas procesas suteikia galimybę ne tik sutaupyti laiką, bet ir racionaliau panaudoti sąnaudas bei lėšas nusikalstamai veikai ištirti. Apie tai neseniai diskutavome koordinaciniame pasitarime su prokurorais ir policijos komisariatų vadovais“, –  teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Prokuroras, priėmęs sprendimą užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu, rašo pareiškimą teismui. Tokiame pareiškime prokuroras nurodo ir tai, kokio dydžio bausmę siūloma paskirti kaltinamajam. Praktika rodo, kad teismas neretai prokuroro prašomos baudos dydį sumažina, kartais net perpus ir daugiau.

Tačiau pagal šiuo metu galiojančius įstatymus prokuroras, nesutikdamas su paskirtos baudos dydžiu, neturi teisės tokio baudžiamojo įstatymo apskųsti. Prokurorų nuomone, turėtų būti suteikta galimybė apskųsti baudžiamąjį įsakymą tokia pačia tvarka, kaip ir kiekvieną teismo nuosprendį bei nutartį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min