Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 10d. 10:21

Prokurorai teismui perdavė itin žiauraus žmogaus nužudymo bylą

Teisėjas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Teisėjas.

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis perdavė nagrinėti apygardos teismui per du mėnesius ir keletą dienų baigtą tirti nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą, kurioje 36 metų Panevėžio rajono gyventojas Ž.Š. kaltinamas itin žiauriu nužudymu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Panevėžio rajono Raguvos seniūnijos Užunevėžių kaimo gyventojas Ž.Š., gyvenęs iš atsitiktinių uždarbių ir nevengdavęs pragerti tuos pačius už įvairius darbus gautus pinigus, išgėręs prarasdavo sveiką protą, tapdavo agresyvus ir linkęs kerštauti.

Pernai metų pabaigoje visą savaitę užsitęsusios išgertuvės pasibaigė dramatiškai – nuo alkoholio apsvaigęs, įsiūčio ištiktas vyriškis ilgą laiką žiauriai mušė ir kankino pas jį atėjusį šešiasdešimtmetį kaimyną, nors ir suvokė, kad sukelia jam dideles fizines kančias.

Šiemet penktą nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą perdavusio nagrinėti teismui Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis teigia, kad visuomenę ir nukentėjusiųjų artimuosius jaudinančios nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamosios bylos turi pasiekti teismą kaip galima greičiau. Ši nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamoji byla buvo ištirta ir perduota teismui per du mėnesius ir keletą dienų.

Pirmojo skyriaus prokurorai, organizuojadami ir kontroliuodami  labai sunkių ir sunkių nusikaltimų ikiteisminį tyrimą, siekia, kad jis būtų atliktas per trumpiausią laiką, didžioji dalis perduodamų tokių bylų teismą pasiekia per šešis mėnesius, nors ištirti nužudymus – labai sunkius nusikaltimus žmogaus gyvybei yra pakankamai sudėtinga.

Primintina, kad pernai spalio 1 d. įsigaliojo Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimai, kuriuose nustatyti privalomi ikiteisminių tyrimų terminai, tarp jų – labai sunkius ir sunkius nusikaltimus nurodoma ištirti per devynis mėnesius. Už žmogaus nužudymą kankinant ar kitaip itin žiauriai įstatymas numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.   

Temos: 2 Nužudymas Teismas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min