Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuroras apie didžiąją Vilniaus narkomafijos bylą: per tarpininkus terorizuojami tie, kas padeda policijai (nuotraukos)

Andrej Denis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vienu iš gaujos organizatorių laikomas Andrejus Denisas atvedamas į teismą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas rengiasi nagrinėti sunkiasvorę baudžiamąją bylą, susijusią su daugiau nei 60 asmenų vienijusios narkomafijos gaujos siautėjimu. Jos lyderiu laikomas Lapinas dar nepagautas, tuo tarpu pirmadienį teisme paaiškėjo, kad suinteresuoti asmenys bando daryti spaudimą tiems, kas liudijo policijai. Anot prokuroro, dėl neteisėto spaudimo pradėtas atskiras tyrimas.

Pernai kriminalistai ir prokurorai garsiai gyrėsi sutriuškinę gaują, kurios nariai buvo sukūrę ginklais saugomą kvaišalų platinimo tinklą.

Vadinamajai Lapino nusikalstamai grupuotei, kurios lyderiu laikomas Justas Belousovas dar nepagautas, iš viso priklausė per 60 asmenų. Jie buvo ginkluoti, bebaimiai, įtakingi ir turtingi. Rūpindamiesi sportine forma ir įvaizdžiu, jie treniruodavosi šaudydami karjeruose ir pozuodavo su ginklais prie prabangių automobilių. Tačiau vieną dieną specialiosios pajėgos šiuos veikėjus sostinės gatvėse suguldė veidais į asfaltą,

Dalies įtariamųjų juodus darbelius teisėsaugininkai sudėjo į atskirą baudžiamąją bylą, jau šio mėnesio pabaigoje Vilniaus apygardos teisme bus narpliojami kaltinimai 27 asmenims dėl šaunamaisiais ginklais ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizavimo, disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir kitų nusikaltimų.

11 įtariamųjų teismo laukia būdami suimti, kitiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Ankstų šio pirmadienio rytą teisme buvo svarstomas klausimas dėl trijų suimtųjų – vienu iš gaujos organizatorių laikomo Andrejaus Deniso bei narių Jurijaus Šikanovo ir Andrejaus Šnipovo, suėmimo termino pratęsimo.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Andrej Šnipov
Andrejus Šnipovas

Svarstant šiuos klausimus bylą kuruojantis prokuroras Mindaugas Bliuvas teismą informavo, kad yra pradėtas atskiras naujas ikiteisminis tyrimas, susijęs su neteisėto poveikio darymu. „Per tarpininkus yra daromas spaudimas, kad su teisėsauga bendradarbiauti sutikę asmenys teisme pakeistų duotus parodymus“, – sakė M.Bliuvas.

Prokuroras konkrečiai neįvardijo asmenų, įtariamų dėl spaudimo, tačiau naudojo tai kaip vieną iš argumentų, kodėl trijulei suėmimo terminas turėtų būti pratęstas dar 3 mėnesiams.

„Kardomosios priemonės skyrimo pagrindai nėra išnykę ir šiuo metu“, – apie visus tris įtariamuosius posėdžio metu sakė prokuratūros atstovas.

M.Bliuvas teigė, kad A.Denisas, J.Šikanovas ir A.Šnipovas atsidūrę laisvėje gali bėgti, trukdyti procesui, daryti naujus nusikaltimus.Čia viskas supainiota! Nežinau nei tos bandos, nei tų žmonių, – teisme aiškino vienas suimtųjų J.Šikanovas.

Prokuroras priminė, kad J.Šikanovas ir A.Šnipovas kaltinami labai sunkių nusikalstamų veikų padarymu – dalyvavimu ginkluotos grupuotės veikloje bei disponavimu dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, o A.Denisui priskiriama dar ir vieno gaujos lyderių rolė.

Apibūdindamas įtariamuosius prokuroras akcentavo, kad vyrai oficialiai niekur nedirba, neturi pragyvenimo šaltinio, tvirtų socialinių ryšių. J.Šikanovas anksčiau teistas už analogišką nusikaltimą.

M.Bliuvas pažymėjo, kad vyrai priklausė gaujai dėl savanaudiškų paskatų, turėdami tikslą praturtėti. Bylos duomenimis, J.Šikanovas ir A.Šnipovas disponavo kvaišalais ir jais prekiavo nuo 2009-ųjų pradžios ir metų pabaigos, kai abu įkliuvo pardavę už 20 litų po vieną dozę užslaptintam liudytojui Nr.10 – asmeniui, veikusiam pagal sankcionuotą nusikalstamos veikos imitavimo modelį.

Visi trys suimtieji prašė paleisti juos į laisvę, skiriant švelnesnę kardomąją priemonę.

„Sakot, aš nuo 2009 metų pradžios viską dariau. Bet čia viskas supainiota! Nuo metų pradžios iki gegužės mėnesio aš buvau Lukiškėse, iki rugpjūčio – Alytaus pataisos namuose. Nežinau nei tos bandos, nei tų žmonių“, – aiškino J.Šikanovas.

Jis dar pridūrė: „Ir niekam jokio poveikio nesiruošiu daryti, man tai neįdomu.“

J.Šikanovui teisme atstovavusi advokatė sakė, kad „dėl šitų veikų padarymo dar yra labai daug abejonių.“

Teisininkės teigimu, jos ginamasis iki teismo atsisakė duoti parodymus. „Todėl suėmimas yra skirtas tam, kad išgautų jo parodymus“, – įsitikinusi gynėja.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Jurijus Šikanovas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Į teismą atvedamas Jurijus Šikanovas.

Advokatė pabrėžė, kad jos ginamasis turi nuolatinę gyvenamąją vietą, o realių duomenų, jog J.Šikanovas bėgs, slėpsis, trukdys procesui ar darys naujus nusikaltimus, nėra.

„Jūsų kilnybe, turiu žmoną, tris vaikus, nebuvau teistas, neturėjau net jokių nuobaudų. Prašyčiau skirti kitą kardomąją priemonę“, – itin pagarbiai į teisėją Arūną Kisielių kreipėsi A.Šnipovas.

Jo advokatė piktinosi, kad jos kliento atžvilgiu „kaltintojas pateikė visus trafaretinius kaltinimus“.

Gynėja aiškino, kad formaliai A.Šnipovas yra nesusituokęs dėl tam tikrų teisinių niuansų, tačiau faktiškai turi žmoną ir augina su ja tris vaikus: „Tai yra faktinė šeima.“

Anot advokatės, jokių rimtų pagrindų laikyti A.Šnipovą už grotų iki teismo nėra.

Verdiktus dėl prokuratūros prašymo visiems trims minėtiems asmenims pratęsti kardomosios priemonės – suėmimo, terminus teisėjas skelbs artimiausiomis dienomis.

Pradėjus nagrinėti pagrindinę baudžiamąją bylą, prieš teismą stos šie 27 kaltinamieji: Remigijus Byčius, Genrik Lisovskij, Jonas Dačka, Andrej Denis, Jurij Zadirenko, Jelena Serebrianskaja, Artūras Rumbutis, Mariana Riabčenko, Sergejus Lisogurskis, Andrej Šnipov, Jurijus Šikanovas, Anar Farzalijev, Jurij Jarmolkovič, Edvard Bražickij, Sergej Kozlenkov, Andrej Klimčenkov, Liana Griškova, Romas Buinovskij, Artūr Buinovskij, Žaneta Tomaševič, Aželika Tomaševič, Gitana Čiuščeva, Ruslanas Apenkinas, Andrius Matulaitis, Mykolas Dačka, Viačeslavas Bogdanovas ir Ježi Karazo.

Apie gaujos sutriuškinimą ir šios bylos perdavimą į teismą 15min.lt rašė jau pernai (žr. susijusius straipsnius, galeriją ir filmuotą medžiagą).

Bylą kuruojantis prokuroras M.Bliuvas minėjo, kad dalis tyrimo yra tęsiama, vienas svarbiausių iššūkių pareigūnams – sučiupti Lapinu dėl sugebėjimo neįkliūti teisėsaugai vadinamą lyderį J.Belousovą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min