Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 29d. 15:29

Prokuroras pasidžiaugė, kad dėl terorizmo teisiama Eglė Kusaitė pradėjo bręsti ir suartėjo su šeima

Apeliacijų nagrinėjimas E.Kusaitės byloje
Rūtos Strakšaitės nuotr. / Apeliacijų nagrinėjimas E.Kusaitės byloje

Apeliacinis teismas baigė nagrinėti Eglės Kusaitės bylą, galutinis verdiktas – kovo 17-ąją. Apžvelgdamas įvykusį teismo procesą, prokuroras atkreipė dėmesį, kad ši rezonsinė byla neabejotinai turi ir šviesių pusių.

Kokia bebūtų ketinimu įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje kaltinamos klaipėdietės Eglės Kusaitės bylos baigtis, negalima menkinti jos tyrimo, sako Generalinės prokuratūros prokuroras Artūras Urbelis.

„Išgelbėta jauno žmogaus gyvybė, išvengta tarptautinės provokacijos. Su byla Kusaitė pradėjo bręsti, suartėjo su savo mama ir šeima“, – teismo posėdyje Apeliaciniame teisme trečiadienį sakė A.Urbelis.

Teismas klaipėdietės bylą apeliacine tvarka baigė nagrinėti.

„Kadangi byla yra didelės apimties ir sudėtinga, įstatymas sprendimo priėmimui suteikia 40 dienų“, – sakė kolegijos teisėjas Linas Šiukšta.

Nutartis ar nuosprendis bus skelbiami beveik po pusantro mėnesio – kovo 17 dieną.

E.Kusaitė ir jos advokatas teismo prašė išteisinimo. Suteikus paskutinio žodžio teisę, mergina dar kartą priminė, kad nuo paauglystės buvo globojama Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnų ir jų agentų, buvo provokuojama, teismai nebuvo priėmę nutarčių, kurios būtų leidusios veikti VSD agentams.

„Ekselencijai dar ilgai reikės dirbti, prokuratūra yra klystkeliuose“, – sakė advokatas K.Stungys.
Jo manymu, prokuratūros pozicija šioje byloje nesutampa su Lietuvos valstybine politika – Lietuva kažkodėl perėjo į Rusijos pusę, pusė bylos medžiagos yra gauta iš Rusijos.

Lietuvos teisėsauga ir teismai jau kurį laiką švelnina sprendimus E.Kusaitės byloje.

Pernai lapkritį Generalinė prokuratūra Apeliaciniam teismui pareiškė, kad merginą siūlo įkalinti nebe dešimčiai metų, kaip norėjo anksčiau ir prašo skunde, o skirti dvejų metų lygtinę bausmę, į ją įskaitant suėmimo laiką.

Apeliacinis teismas sušvelnino nuteistajam kardomąją priemonę – nuolatinį registravimąsi policijoje pakeitė į rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Lietuvos apeliacinis teismas nagrinėjo E.Kusaitės ir Generalinės prokuratūros skundus dėl Vilniaus apygardos teismo paskelbto nuosprendžio.

Pernai gegužės 30 dieną Vilniaus apygardos teismas nuosprendžiu klaipėdietę pripažino kalta ir nuteisė ją kalėti dešimčiai mėnesių. Įskaičius kardomajame kalinime praleistą laiką, pripažinta, kad mergina atliko bausmę.

Bylos duomenimis, E.Kusaitė rengėsi vykti į Maskvą, iš kur jos pažįstamas čečėnų tautybės Apti Magmadovas būtų pergabenęs į Čečėniją. Čia teroristinės organizacijos „Kavkaz Imirat“ nariai klaipėdietę turėjo parengti mirtininkės vaidmeniui. Mergina turėjo susisprogdinti prie kurios nors karinio objekto. Be to, E.Kusaitė esą verbavo vykti į Rusiją dvi lietuves. Jas planuota taip pat panaudoti teroristiniams aktams.

Klaipėdietę VSD pareigūnai sulaikė 2009 metų spalį Kauno autobusų stotyje.

2011 metų gruodį Rusijoje nuteisti E.Kusaitės bendrininkai brolis ir sesuo Apti ir Aišat Magmadovai. Jiems skirtos atitinkamai šešerių ir dvejų metų laisvės atėmimo bausmės.

Klaipėdietė savo kaltę teismuose neigė ir tvirtino, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti Valstybės saugumo departamentas. Jos rėmėjai kelia klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min