Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 23d. 09:15 , Atnaujinta: 2015 sausio 23d. 11:41

Prokuroras sutinka nesodinti Jono Radzevičiaus į kalėjimą, o advokatui net to negana

Jonas Radzevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jonas Radzevičius

Vilniaus miesto apylinkės teismas atvertė ir porą valandų supaprastintu būdu išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje žinomas televizijos laidų ir renginių vedėjas, filmų įgarsintojas Jonas Radzevičius (38) yra kaltinamas mirtinai partrenkęs pėsčiąjį. Dėl avarijos, kurią buvęs „Teleloto“ vedėjas 2014-ųjų vasarą Vilniuje sukėlė būdamas visiškai girtas, vairuotojui gresia mažiausiai 3 metų laisvės atėmimas. Prokuroras teisme pasiūlė skirti J.Radzevičiui 4 metų laisvės atėmimą, bet paragino teisėją iškart atidėti bausmės vykdymą dvejiems metams. Tuo tarpu kaltinamojo advokatas siūlo apskritai atleisti atgailaujantį vairuotoją nuo baudžiamosios atsakomybės pagal jo brolio Vytaro Radzevičiaus laidavimą. Už žuvusiojo laidotuves J.Radzevičius sumokėjęs, o jokių moralinių kompensacijų artimieji neprašo.

12 kilometrų pėsčiomis su kitais atgailaujančiais maldininkais praėjusią liepą iš Kryžių kalno į Šiluvą žygiavęs, prieš suvažinėto vyriškio artimuosius Vilniuje ant kelių klūpojęs Jonas Radzevičius šį penktadienio rytą stojo prieš teisėją.

Buvęs TV loterijos „Teleloto“ vedėjas teisiamas už tai, kad 2014-ųjų liepos 4-ąją automobiliu „Opel“ perėjoje mirtinai partrenkė pėsčiąjį.

Tragišką avariją penkių vaikų tėvas, kuriam tuo metu buvo 37 metai, sukėlė būdamas visiškai girtas – medikai J.Radzevičiaus organizme nustatė 2,53 promilės girtumą.

Baudžiamasis kodeksas tam, kuris vairavo transporto priemonę būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir pažeidė kelių eismo saugumo taisykles, dėl ko įvyko eismo įvykis ir jo metu žuvo žmogus, numato laisvės atėmimo bausmę nuo trejų iki dešimties metų.

Vilniaus miesto apylinkės teisme J.Radzevičiaus bylą šįryt atvertė teisėjas Mindaugas Striaukas.

Per atlaidus Šiluvoje ir kitaip viešai bei privačiai atgailavęs J.Radzevičius šioje byloje kaltinamas tuo, kad lemtingąjį liepos rytą, grįždamas po naktinių linksmybių lošimo namuose, apie 07.40 val. sostinės G.Baravyko ir Upės g. sankryžoje, prie „Forum Palace“ pramogų ir laisvalaikio centro, vairuodamas automobilį „Opel Zafira“, sukėlė avariją, po kurios per keletą valandų ligoninėje mirė 67 metų Stanislavas Korolevičius.

Žinomas televizijos laidų ir renginių vedėjas, filmų įgarsintojas J.Radzevičius pasirūpino kuo greičiau atlyginti pėsčiojo artimųjų patirtą turtinę žalą – davė pinigų laidotuvėms, apmokėjo už pastatytą antkapį. Tai turėtų tapti kaltinamojo atsakomybę teisme lengvinančia aplinkybe.

Bylos duomenimis, laidotuvėms avarijos kaltininko šeima skyrė apie 8 000 litų.

Pilna teismo salė

Penktadienį į teismo posėdį atvyko trys žuvusiojo dukterys, sesuo, brolis ir pastarojo sugyventinė. Teisėjui iškilo klausimas, kodėl ikiteisminio tyrimo metu šioje byloje nukentėjusiomis pripažintos tik dvi iš trijų dukterų, o trečioji duktė, sesuo ir brolis pakviesti tik kaip liudytojai.

Sesuo ir brolis iš pradžių kratėsi šio – „nukentėjusiųjų“ – procesinio statuso byloje. Tačiau teisėjas juodu užtikrino, kad šis statusas patogus: leidžia visapusiškai dalyvauti procese.

Prokuroras pagarsino kaltinamąjį aktą. Teisėjo paklaustas, ar pripažįsta jam pareikštus kaltinimus, J.Radzevičius atsakė vieninteliu žodžiu: „Absoliučiai.“

Smerkia pats save

„Tai iš tikrųjų yra nedovanotina“, – pats save dėl to, kad vairavo išgėręs, pasmerkė kaltinamasis.

J.Radzevičius teismui pasakojo, kad laikotarpis prieš avariją jam buvo itin sudėtingas, jis jautėsi pervargęs, išsekęs.

„Aš pradėjau išprotėti prieš 9 metus. Tai buvo keturi penki darbai vienu metu“, – minėjo kaltinamasis.

„Aš pradėjau išprotėti prieš 9 metus. Tai buvo keturi penki darbai vienu metu“, – minėjo kaltinamasis. J.Radzevičius dar pridūrė, ką sykį dėl to išgirdo iš sutuoktinės: „Jonai, tu pervargęs – suzombėjai. Tu atsisakyk to darbo.“

Vilnietis pripažino po skaudžios nelaimės apskritai nebevairuojantis automobilio. Tačiau prisipažino vieną sykį visgi sėdęs prie vairo: esą žmonai nesisekė manevruoti ankštoje uždaroje aikštelėje, todėl ji paprašė sutuoktinio pagalbos. „Aš padėjau, bet jai pasakiau – daugiau neprašyk, aš net neplanuoju į tą pusę žiūrėti“, – minėjo J.Radzevičius.

Atsižvelgdamas į tai, kad niekas iš proceso dalyvių neprieštaravo, kaltinamojo advokato prašymu teismas sutiko atlikti šioje byloje sutrumpintą įrodymų tyrimą. Tai reiškia, kad teisme nebus apklausinėjami visi liudytojai, atliekamos kitos teisinės procedūros, o tik pagarsinama byloje surinkta medžiaga. Po to prokuroras pasiūlo kaltinamajam bausmę, teisėjas išeina rašyti nuosprendžio.

„Partrenktas žmogus pakilo į orą ir nukrito toli nuo partrenkimo vietos“, – teisėjas citavo vieno anksčiau apklausto liudininko parodymus. Tą rytą kitoje upės pusėje automobilyje sėdėjęs ir telefonu kalbėjęs vilnietis stebėjo Neries pakrantę ir viską matė savo akimis.

Teismas paskelbė, kad įrodymų tyrimas šioje byloje baigtas, teisė sakyti baigiamąją kalbą suteikta prokurorui Sigitui Jankauskui. Prokuroras pabrėžė, kad kaltinamasis visiškai pripažino savo kaltę, dėl savo padaryto nusikaltimo gailisi.

S.Jankauskas pasiūlė skirti J.Radzevičiui 4 metų laisvės atėmimą. Tačiau tuo pačiu prokuroras ragina teismą iškart skirti lengvatą: atidėti bausmės vykdymą dvejiems metams. Kitos siūlomos papildomos bausmės formos – laikinas vairuotojo pažymėjimo iš J.Radzevičiaus atėmimas ir įpareigojimas sumokėti 15MGL dydžio (570 eurų) baudą į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų paramos fondą.

Nenoriu, kad jūs pagalvotumėte, jog aš prisidengiu vaikais. Bet jeigu leisite juos auginti, būsiu dėkingas.

Savo ruožtu kaltinamojo advokatas Arūnas Paukštė pareiškė, kad jo klientą galima būtų atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduoti už brolį pasiryžęs Vytaras Radzevičius – garsus sporto žurnalistas, TV transliacijų režisierius, keliautojas.

Prokuroras S.Jankauskas priminė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktiką: privalo būti atsižvelgiama į visas bylos aplinkybes ir nepažeistas nei visuomenės interesas, nei teisingumo bei baudžiamosios teisės principas. Paprastai tariant, J.Radzevičius šiuo atveju padarė labai šiurkščių teisės pažeidimų, turėjusių itin skaudžias pasekmes, todėl negalima jo tiesiog atleisti nuo bausmės.

„Aš tiesiog dar kartą noriu atsiprašyti jūsų, kurie netekote brolio, tėvo. Taip pat suprantu visuomenę, kuri iš tiesų turėtų smerkti tokius dalykus. Aš ir pats labai smerkdavau. Jokiu būdu nenoriu, kad jūs pagalvotumėte, jog aš prisidengiu vaikais. Bet jeigu leisite juos auginti, būsiu dėkingas. Bet iš tikrųjų manau, kad prieš visuomenę ir prieš jus turiu labai didelę skolą“, – tardamas paskutinį žodį, atgailavo kaltinamasis.

Sausio 30 d. teismas jau žada skelbti nuosprendį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min