Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuroras Vitoldas Guliavičius: „Tyrimas dėl Irenos Matijošaitienės nužudymo pradėtas kelios dienos po įvykio“

Vitoldas Guliavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vitoldas Guliavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį pasklidusi informacija, kad tiriama Irenos Matijošaitienės nužudymo versija, iškėlė daug klausimų, kas gi iš tiesų nutiko tą nelemtą kovo 12-osios rytą Irenos ir Visvaldo Matijošaičių namuose, kai, kaip skelbta iki šiol, žinoma Kauno verslininkė ir politikė nukrito nuo laiptų ir patyrė mirtiną galvos sužalojimą.

Ikiteisminio tyrimo eigą penktadienį pakomentavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmoji baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Vitoldas Guliavičius.

„Pasirodžiusi informacija nėra naujiena, nes tyrimas pradėtas iš karto po įvykio. Asmenų, kuriems būtų pareikšti įtarimai dėl nusikalstamos veikos padarymo, nėra. Tikrinamos kelios įvykio versijos. Tyrimą atlieka patyrę specialistai. Bet koks duomenų paviešinimas gali neigiamai paveikti tyrimą“, – sakė V.Guliavičius.

Jo teigimu, prabėgus kelioms dienoms po įvykio ikiteisminis tyrimas dėl mirties priežasties nustatymo buvo perkvalifikuotas į ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo. „Taip siekiama patikrinti visas įmanomas įvykio versijas“, – aiškino prokuroras.

Medikų ir kitų specialistų išvados dėl I.Matijošaitienės mirties aplinkybių dar nėra gautos. Kada bus baigtas ikiteisminis tyrimas – neaišku.

Neoficialios medikų kalbos

15min.lt primena, kad viena turtingiausių Lietuvos moterų nuo laiptų namuose nukrito kovo 12-osios rytą. Triukšmą išgirdęs jos vyras V.Matijošaitis iš karto įtarė kažką negero. Verslininkas iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Kauno savivaldybės tarybos narė buvo nuvežta į Kauno klinikas ir skubiai operuota.

Jai nustatytas kaukolės pamato lūžimas, kraujavimas į galvos smegenis, stuburo juosmeninės dalies slankstelio lūžimas. Dėl galvos smegenų tinimo atliktos trys neurochirurginės operacijos.

Tačiau medikų kova dėl moters gyvybės baigėsi nesėkme. Kovo 14 dieną I.Matijošaitienei diagnozuota smegenų mirtis.

Moterį gydę Kauno klinikų medikai labai atsargiai kalbėjo apie sunkaus sužalojimo pobūdį ir tik iš dalies patvirtino versiją, kad tokie sužalojimai būdingi pacientams, nukritusiems nuo laiptų. Jie pasigedo kitų tipinių sužalojimų.

„Tikėtina, kad taip susižeisti galima nukritus iš didelio aukščio”, – kalbėjo Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Tomas Tamošuitis. Tiksliau apibūdinti sužalojimų medikas tąkart nesiryžo ir pridūrė, kad tai – teismo medicinos specialistų darbas.

Neoficialiais duomenimis, apžiūrint namus, nustatyta dar viena iki šiol neskelbta aplinkybė. Ji gali būti labai svarbi tiriant I.Matijošaitienės mirtį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min