Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorė Lolita Narmontienė, kaltinama šiurkščiais tarnybiniais pažeidimais, pažeminta pareigose

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras apygardos prokurorę Lolitą Narmontienę pažemino pareigose ir pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Generalinis prokuroras Darius Valys Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorei Lolitai Narmontienei už ikiteisminių tyrimų vilkinimą skyrė tarnybinę nuobaudą – pažeminimą pareigose, perkėlė dirbti Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurore, ir dėl galimo prokurorės piktnaudžiavimo bei dokumentų klastojimo pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurį atlikti pavedė Panevėžio apygardos prokuratūrai.

Prokurorams už vilkinamas bylas, tarnybinius pažeidimus taikoma griežtesnė atsakomybė. 2011 m. vienas Generalinės prokuratūros prokuroras buvo nuteistas dėl kyšio ėmimo. Teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla dėl dar vieno Generalinės prokuratūros prokuroro piktnaudžiavimo tarnyba vilkinant ikiteisminį tyrimą. Jis atleistas iš tarnybos kaip sulaužęs prokuroro priesaiką ir pažeminęs prokuroro vardą. Iki šiol per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį dėl Generalinės prokuratūros prokurorų ikiteisminių tyrimų nebuvo pradėta.

Praėjusiais metais prokuratūroje buvo atlikti 58 tarnybiniai patikrinimai dėl 64 prokurorų ir prokuratūros personalo, 2010 metais – 37 tarnybiniai patikrinimai dėl 49 asmenų veiksmų, 2009 m. – 30 tarnybinių patikrinimų. Šiais metais generalinis prokuroras jau pradėjo 26 tarnybinius patikrinimus dėl prokurorų galimai padarytų tarnybinių pažeidimų, t. y. tiek, kiek 2007 ir 2008 metais buvo atliekama per metus.

Už aplaidų pareigų atlikimą ir darbo drausmės pažeidimus generalinis prokuroras 2011 m. prokurorams ir darbuotojams skyrė 21 nuobaudą, iš kurių 5 pastabos, 12 papeikimų, 3 perkėlimai į žemesnes pareigas ir vienas atleidimas.

Praėjusiais metais skirta daugiau nuobaudų, jos buvo griežtesnės nei 2010 metais, t. y. du kartus mažiau paskirta pastabų ir tris kartus daugiau papeikimų, prokurorai buvo perkeliami į žemesnes pareigas. Padaugėjo nubaustų Generalinės prokuratūros (GP) ir apygardų prokurorų, be to, jiems paskirtos griežtos tarnybinės nuobaudos (papeikimas, perkėlimas į žemesnes pareigas, atleidimas iš tarnybos). Atleistų iš tarnybos prokurorų skaičius nesikeitė, pažymima GP viešųjų ryšių skyriaus atstovų pirmadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min