Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 2d. 18:58

Prokurorė pasakė, kuo baigsis „mergaitės pagrobimo“ byla, bet detalių visuomenė nesužinos

Po pranešimo apie mergaitės pagrobimą tyrėjai atliko milžinišką darbą, po kurio prokurorė L.Fedotova konstatuoja: nusikaltimo nebuvo
15min nuotraukų koliažas / Po pranešimo apie mergaitės pagrobimą tyrėjai atliko milžinišką darbą, po kurio prokurorė L.Fedotova konstatuoja: nusikaltimo nebuvo

Labai triukšmingai susiklosčiusi tariamo mergaitės pagrobimo Vilniuje prie Televizijos bokšto istorija liko be atsakymų į kelis esminius klausimus. Policija tvirtino, kad pagrobimo nebuvo, bet kas tada buvo? Ar viešintas fotorobotas padėjo rasti tyrimui reikšmingą asmenį ir, jei taip, ar šis vyras pagelbėjo pareigūnams? Jei savaitės bėga, o tyrimas dar nenutrauktas, galbūt tariamo pagrobimo byla kažkam baigsis teismu už melagingą pranešimą arba, pavyzdžiui, smurtą prieš mažametį?

Jokio teismo nebus.

Tai 15min penktadienį patvirtino rezonansinę bylą kuruojanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Larisa Fedotova.

„Bus priimtas nutarimas ikiteisminį tyrimą nutraukti“, – tiek teigė galinti iš anksto užtikrintai pasakyti atsakingoji prokurorė.

L.Fedotova užtikrino, kad Vilniaus apskrities policijos viršininko Sauliaus Gago per trumpąją spaudos konferenciją lygiai prieš dvi savaites pasakyti žodžiai absoliučiai atspindi realią situaciją – tokio įvykio kaip vaiko pagrobimas nebuvo.

Maža to, prokurorė 15min teigė, kad apskritai apie jokį įvykį, kuris po nuodugnaus tyrimo gali būti vertinamas per Baudžiamojo kodekso prizmę, šiuo konkrečiu atveju negali būti kalbos. Kitaip tariant, nei už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą, nei už smurtą viešoje vietoje niekam baudžiamoji atsakomybė negresia.

Šių eilučių autoriaus kamantinėjama apie tai, kas vis dėlto sukėlė tokį sujudimą ir versijomis apaugusį, užsitęsusį tyrimą, prokuratūros atstovė išreiškė nuomonę, kad visos tyrimo smulkmenos visuomenei neturi būti atskleistos: tai ikiteisminio tyrimo medžiaga ir jos viešinimas esą nėra nei galimas, nei tikslingas.

Prokuratūros pozicija: visos ikiteisminio tyrimo medžiagos viešinimas nėra nei galimas, nei tikslingas.

L.Fedotova taip pat siūlė suprasti, kad procesinio sprendimo kiekviename ikiteisminiame tyrime priėmimas nėra žaibiškai atliekamas veiksmas. Ar bylą su kaltinamuoju aktu perduodant į teismą, ar priimant nutarimą bylą nutraukti, nuoseklus darbas yra atliekamas iki galo.

Juolab esant didelės apimties surinktai ikiteisminio tyrimo medžiagai, ji visa privalo būti įvertinta, kad verdiktas, šiuo atveju – nutraukti bylą, vis vien būtų motyvuotas, pagrįstas.

Pašnekovė penktadienį užsiminė, kad galbūt jau kitą savaitę Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių tarnyba oficialiai informuos visuomenę apie pagrobimo bylos nutraukimą ir lakoniškai – tik tiek, kiek manys esant reikalinga, – paaiškins, kas vis dėlto atsitiko lemtingą vakarą prie Televizijos bokšto.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniuje policijos pajėgų ieškoma dingusios mergaitės
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniuje policijos pajėgų ieškoma dingusios mergaitės

Primename, kad sausio 15 d., trečiadienį, apie 19.14 min. policijoje buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės ar auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta nepilnametė (11–12 metų).

Apie pagrobimą sutiktam suaugusiam praeiviui pranešė netoliese žaidę ir pagalbos šauksmą išgirdę 3 berniukai. Skelbta, kad vaikai esą matė, kaip vyrai mergaitei užklijuoja burną lipnia juosta ir įgrūda į sidabrinį automobilį geltonais numeriais.

Pradėta spėlioti, kad tai galėjo būti Didžiojoje Britanijoje arba Nyderlanduose registruota transporto priemonė, o galbūt paprastas taksi automobilis.

Per keletą parų policijoje taip ir negauta pranešimų, kad kas nors būtų pasigedę panašaus amžiaus vaiko. Nepaisant to, teisėsauga maždaug dvi paras atliko intensyvius paieškos veiksmus, pareigūnai prašė ir visuomenės pagalbos.

Vairuotojai dalijosi savo vaizdo registratorių įrašais, pareigūnai taip pat platino reikšmingo ieškomo asmens (bet ne įtariamojo) fotorobotą.

Galiausiai sausio 17-osios, penktadienio, vakarą, Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate sušaukta spaudos konferencija, kurios metu komisaras S.Gagas informavo: „Surinktų duomenų visuma ir analizė mums leidžia daryti išvadą, kad nebuvo tokio įvykio kaip galimo asmens pagrobimas. Asmenys, matę įvykį, jį galėjo interpretuoti savaip. Galiu nuraminti Vilniaus gyventojus, kad tokio įvykio kaip vaiko pagrobimas nebuvo.“

Komisariato viršininkas tąsyk iškart pranešė, kad prokuratūrai bus siūloma bylą dėl vaiko pagrobimo nutraukti, tačiau procedūros užsitęsė iki šiol.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min