Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorės žvilgsnis – į vaikų globos auklėtinių ir moksleivių problemas

Nepilnametės buvo žaginamos ir verčiamos dalyvauti grupiniame sekse.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Smurtas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilkaviškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Asta Antanaitienė, siekdama išsiaiškinti, ar nėra pažeidžiamos vaikų teisės ir tinkamai ginami jų interesai, savo iniciatyva jau ne pirmą kartą lankėsi Kybartų vaikų globos namuose, Vilkaviškio rajono „Pajevonio“ vidurinėje mokykloje bei Vilkaviškio miesto Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje.

Kybartų vaikų globos namuose A.Antanaitienė praėjusią savaitę kalbėjosi su administracijos darbuotojais, globos namų auklėtiniais bei juos prižiūrinčiais socialiniais pedagogais. Prokurorė domėjosi, ar šiuose globos namuose nėra pažeidžiamos ir tinkamai ginamos vaikų teisės bei jų teisėti interesai, ar skiriamas pakankamas dėmesys nusikalsti linkusiems vaikams.

A.Antanaitienė, besispecializuojanti nepilnamečių justicijos srityje, su vaikais kalbėjosi ne tik apie administracinių teisių pažeidimus, bet ir teiravosi, ką jie veikia laisvalaikiu, kaip jiems sekasi mokytis, bendrauti tarpusavyje. Prokurorei buvo svarbu sužinoti, ar vaikai nepatiria fizinio, emocinio, psichologinio smurto, ar iš jų nėra tyčiojamasi.

Vaikai išreiškė nuogąstavimą, kad su jais per mažai bendraujama, trūksta užsiėmimų grupėse, žaidimų. Vaikų pastabos, lūkesčiai ir norai neliko nepastebėti: prokurorė juos perdavė už vaikus atsakingiems globos namų darbuotojams.

Tą pačią savaitę prokurorė kartu su vaikų neurologe Diana Mykolaityte lankėsi „Pajevonio“ vidurinėje mokykloje, kurioje susitiko su moksleiviais, jų tėveliais. Susitikimo metu prokurorė skaitė paskaitą apie nepilnamečių nusikalstamumą, atsakomybę. A.Antanaitienę nudžiugino tai, kad Pajevonių seniūnijoje praėjusiais metais į policijos apskaitą nebuvo įtrauktas nė vienas nepilnametis.Prokurorė, atsižvelgdama į tai, jog pastaruoju metu daugėja smurto prieš nepilnamečius atvejų, paprašė vaikų užpildyti anonimines anketas, kuriose buvo pateikti klausimai, susiję su emocine, fizine, seksualine prievarta ar neteisėtu elgesiu prieš juos mokymosi įstaigoje.

Savo ruožtu neurologė D.Mykolaitytė supažindino vaikus su elgesio ir emocijų sutrikimais.

Prokurorė, atsižvelgdama į tai, jog pastaruoju metu daugėja smurto prieš nepilnamečius atvejų, paprašė vaikų užpildyti anonimines anketas, kuriose buvo pateikti klausimai, susiję su emocine, fizine, seksualine prievarta ar neteisėtu elgesiu prieš juos mokymosi įstaigoje.

Šias anketas prokurorė išanalizuos, o gautus duomenis ir galimus problemų sprendimo būdus ketina pateikti šių metų kovą rengiamoje konferencijoje, kurioje dalyvaus teisėsaugos institucijų, mokyklų atstovai, vaikų teises ir interesus ginančių institucijų darbuotojai bei patys moksleiviai.

Kitą dieną prokurorė vyko susitikti su Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokiniais, kuriems ji skaitė keturias paskaitas apie patyčias, nepilnamečių atsakomybę. Vaikai taip pat buvo paprašyti užpildyti anonimines anketas. Šios mokyklos mokiniai prokurorei pateikė nemažai klausimų kaip, pavyzdžiui, ką daryti ir kaip apsiginti nuo patyčių, kas gresia tiems, kurie smurtauja, kokia yra vaikų teisinė atsakomybė. Vaikai piktinosi, kodėl tie, kurie tyčiojasi iš kitų lieka nenubausti. Prokurorė ne tik atsakė į vaikų pateiktus klausimus, bet ir padiskutavo su jais tomis temomis, kurios domino mokinukus.

Prokurorė šią gražią tradiciją tęsia kelis metus: artimiausiu metu yra numatytas dar ne vienas susitikimas su moksleiviais, jų tėveliais, seniūnijų bendruomene. Prokurorė ne tik skaitys paskaitas minėtomis temomis, bet jos iniciatyva bus rengiamos krepšinio, šachmatų, šaškių varžybos, teigiama trečiadienį išplatintame Kauno apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės viešiesiems ryšiams Vaidos Kibirkštytės pranešime.

„Siekiu, kad vaikų kasdienybę praskaidrintų žaidimai, aktyvi fizinė, protinė veikla. Noriu parodyti, jog prokurorams taip pat rūpi jų socialinė gerovė, emocinė ir dvasinė būsena, o paskaitų skaitymas sustiprintų ir papildytų jų teisinį, informacinį žinių lauką. Šiuos uždavinius padės įgyvendinti policijos pareigūnai, teisėjai“, – kalbėjo A.Antanaitienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min