Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuroro pasiūlyta pati griežčiausia bausmė paskirta dviejų biržiečių – tėvo ir sūnaus žudikams

Įkalinimo įstaigos tvora
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Įkalinimo įstaigos tvora
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien dviejų biržiečių – tėvo ir sūnaus žudikams – 23 metų I.M. ir 19 metų V.L. paskirta valstybės kaltintojo prokuroro Aurelijaus Navicko pasiūlyta pati griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos – tokį nuosprendį penktadienį popiet paskelbė Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus gyvybei, nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą.

Panevėžio apygardos prokuratūros perduotose nagrinėti teismui nusikaltimų žmogaus gyvybei – nužudymų sunkinančiomis aplinkybėmis bylose per penkiolika apygardos veiklos ir teisinės praktikos metų, prokurorų prašymu, laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos už šiuos labai sunkius nusikaltimus jau paskirtos šešiolikai asmenų.

Pernai gegužės 23 d. I.M. ir V.L, su draugais tvarkęs reikalus Biržuose, po to užsuko į Zakrių kaimą, kuriame gyveno vieno jų – I.M.pažįstamas ir buvęs bendraklasis. Draugai, pasivaišinę alumi, išvažiavo, tik I.M. ir V.L pasiliko sodyboje ir kartu su šeimininko sūnumi toliau gėrė. Kaltinamieji teigė vėliau susipykę su sodybos šeimininko sūnumi, nes jis nesutiko jų vežti tėvo automobiliu. Žiauriai sumušto 23 metų jaunuolio lavoną ankstų rytą prie šiltnamio rado daržinėje miegojusi motina. Taip pat buvo nužudytas troboje gulėjęs 55 metų sodybos šeimininkas – jį užpuolė miegantį.

Smurtautojai, pagrobę šeimininko automobilį, paspruko. Iš sodybos plėšikai pagrobė įvairių daiktų, tarp jų transporto priemonės registracijos liudijimą ir banko mokėjimo korteles. Pagrobtas automobilis „VW Golf‘ vėliau buvo parduotas.

Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas teigė, kad dviejų žmonių itin žiauriu nužudymu savanaudiškais tikslais – siekimu apiplėšti kaltinami asmenys įvykdė labai sunkius nusikaltimus – atėmė niekuo dėtų dviejų žmonių gyvybę.

Už tokius nusikaltimus įstatymai suteikia teisę reikalauti pačios griežčiausios baudžiamosios atsakomybės – laisvės atėmimo iki gyvos galvos. Pasak prokuroro, baudžiamąją atsakomybę sunkinančios aplinkybės – nusikaltimai padaryti apsvaigus nuo alkoholio ir veikiant kaip bendrininkai. Įstatymas tam, kas sunkinančiomis aplinkybėmis nužudė vieną ar daugiau asmenų,
numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, arba iki gyvos galvos.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min