Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 17d. 17:38

Prokuroro šantažu įtariamas teisininkas Juzefas Kozubovskis paleidžiamas už 100 000 litų užstatą

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija

Generalinė prokuratūra už 100 tūkst. litų užstatą ir pasižadėjimą neišvykti į laisvę paleidžia prokuroro šantažu ir neteisėtu informacijos rinkimu apie privatų asmens gyvenimą įtariamą buvusį advokatą Juzefą Kozubovskį.

Tai BNS antradienį pranešė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė.

Pusę mėnesio teisininkas praleido būdamas suimtas – birželio 5 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas buvo leidęs 15 parų suimti įtariamąjį. Suimti buvusį advokatą teismo prašė Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius.

Kaip skelbta, J.Kozubovskis ir dar vienas asmuo buvo sulaikyti Vilniuje birželio 3 dieną.

Prieš trejus metus J.Kozubovskiui buvo pateikti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo ir neteisėto vertimosi ūkine veikla. Įteikus šiam asmeniui įtarimus, taip pat laikinai apribotos ir jo nuosavybės teisės į turtą, kurio vertė siekė daugiau kaip 4,5 mln. litų.

Kaip skelbė prokuratūra, įtariamasis nedviprasmiškai pranešė prokurorui galįs viešai sukompromituoti jį taip, kad pastarasis galbūt net netektų pareigų. Mainais už tylą pareikalauta palankių procesinių sprendimų, tarp jų – ir bylos nutraukimo bei laikinojo nuosavybės teisių apribojimo panaikinimo.

Prokuroras apie jam pateiktą pasiūlymą ir visas su šantažu susijusias aplinkybes informavo Generalinės prokuratūros vadovybę. Specialiųjų tyrimų tarnyboje buvo pradėtas keliolika mėnesių trukęs neviešas tyrimas.

1996 metais advokato praktika pradėjusio verstis J.Kozubovskio oficialaus turto vertė gali siekti daugiau kaip 30 mln. litų.

Bylos duomenimis, šantažui buvo pasirinktas epizodas apie daugiau nei trejų metų senumo įvykį, kai prokuroras nesuvaldė nuosavo automobilio ir jį apgadino. Prokuroras tuomet nemanė turįs kam nors oficialiai pranešti apie tai, tačiau šantažuojant šis atvejis pateiktas kaip galintis grėsti prokuroro karjerai dideliais nemalonumais.

Pareigūną šantažuoti norėta ir tuo, kad prieš keletą metų jis neinformavo savo vadovų apie jo šeimai bandytą padovanoti medų bei kelis butelius alkoholinių gėrimų.

Su J.Kozubovskiu sulaikytas ir kitas asmuo, kuris, manoma, vykdydamas minėto įtariamojo pavedimus sistemingai bei ilgą laiką neteisėtai rinko informaciją apie aukščiausių teisėsaugos institucijų pareigūnų privatų gyvenimą.

Anksčiau skelbta, kad J.Kozubovskis yra Sausio 13-osios byloje įtariamo buvusio KGB karininko Michailo Golovatovo advokatas.

Prieš porą metų žiniasklaida skelbė, kad 1996 metais advokato praktika pradėjusio verstis J.Kozubovskio oficialaus turto vertė gali siekti daugiau kaip 30 mln. litų.

J.Kozubovskis anksčiau buvo teisiamas kartu su cigarečių kontrabandos karaliumi tituluojamu Viliumi Karaliumi ir jo bendrais.

Teisėsaugos pareigūnai įtarė, kad jis kaip teisininkas galėjo padėti kontrabandininkams savo patarimais. 2005 metais nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismas nuosprendyje pažymėjo, kad J.Kozubovskio veiksmus galima būtų vertinti kaip advokato etikos pažeidimus, bet tai negalima vertinti kaip nusikaltimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min