TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorų kaltinimus didelės vertės turtą pasisavinusiai bankininkei patvirtino teismas

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Per trejus metus 33 klientų sąskaitas sugebėjusi apšvarinti 38 metų anykštietė bankininkė I.B. pripažinta kalta, jai teks sumokėti 12 tūkstančių litų baudą ir atlyginti bankui padarytus nuostolius – tokį sprendimą priėmė Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorų perduotą baudžiamąją bylą.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią 17 tomų bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas teigia, kad nuteistoji – vieno banko klientų aptarnavimo ekspertė buvo kaltinama iš savanaudiškų paskatų ir apgaule pasisavinusi jai patikėtą didelės vertės – 188 tūkstančių 712 litų svetimą turtą.

Šioje byloje buvo atskleistas teisėsaugininkams žinomas grobstymo mechanizmas, kuriuo pasinaudodama buvusi banko darbuotoja pasisavindavo pinigus iš svetimų sąskaitų. Kai klientas, atėjęs į banką, pasidomėdavo sąskaita arba pareikalaudavo pinigų, svetimą turtą grobstanti darbuotoja išmokėdavo klientui pinigus, tik ne iš jo, bet iš kitų sąskaitų.

Buvusi bankininkė pagal klientų aptarnavimo eksperto ir programuotojo pareiginius nuostatus buvo atsakinga už terminuotų depozitų sutarčių nacionaline ir užsienio valiuta sudarymą ir pasirašymą, banko skyriaus klientų sąskaitų atidarymą, atsiskaitymų visomis mokėjimo formomis atlikimą ir kontrolę, programuotojo funkcijų vykdymą ir duomenų įvedimo vykdymą ir atlikimą.

Taip pat pagal visiškos materialinės atsakomybės sutartis buvo įsipareigojusi pilnai atsakyti už jai patikėtų materialinių vertybių išsaugojimą. Tačiau banko darbuotoja, klastodama dokumentus ir duomenis, neteisėtai pakeisdavo kompiuterinę informaciją, jų pagrindu atlikdavo neteisėtas pinigines operacijas ir tokiu būdu pasisavindavo jai  žmonių ir banko patikėtus pinigus, t. y. banko klientų atneštus pinigus terminuotų indėlių sutarčių sudarymui ji pasiimdavo sau, iš indėlininkų sąskaitų pervesdavo į savo, tėvų ar kaimynų sąskaitas. Klientai nuostolio nepatyrė, nes bankas sugražino iš indėlininkų sąskaitų pasisavintus pinigus.

Šios bylos ikiteisminį tyrimą kontroliavo, organizavo ir jam vadovavo iš anykštiečių kolegų perėmę Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorai, jį atliko Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnai.

Įstatymas tam, kas pasisavino jam patikėtą ar jo žinioje buvusį svetimą turtą ar turtinę teisę, numato baudą arba laisvės atėmimo bausmę iki trejų metų, už didelės vertės turto pasisavinimą – iki dešimties metų, tačiau Baudžiamojo kodekso 54 straipsnio nuostatos numato galimybę skirti ir švelnesnę bausmę, jeigu yra atsakomybę lengvinančios aplinkybės ar kiti motyvai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min