Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorų kaltinimus panevėžietei sukčiautojai patvirtino teismas

Grotos
Photos.com / Grotos
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokurorų kaltinimus patvirtinęs Anykščių rajono apylinkės teismas pripažino anksčiau teistą ir dabar atliekančią bausmę moterų pataisos namuose 44 metų panevėžietę kalta apgaule pasisavinus svetimą turtą ir paskyrė ketverių metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, valstybės kaltintojas siūlė skirti penkerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotos nagrinėti teismui baudžiamosios bylos duomenimis, prieš trejus metus vasaros pradžioje L.P., pranešusi telefonu vienai nuketėjusiajai apie tai, kad jos dukra sudaužė mobiliojo ryšio telefoną ir reikia atlyginti padarytą žalą – 500 litų, nes bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, apgaule privertė pervesti tuos pinigus į nurodytą sąskaitą banke.

Apgaule išvilioti pinigai, atskaičiavus užmokestį aferos vykdytojai, atiteko ikiteisminio tyrimo metu nenustatytam bendrininkui, kuris, atlikdamas bausmę pataisos namuose, organizuodavo šias apgaulingas operacijas. 

Netrukus panašiu būdu buvo pasikėsinta apgauti dar vieną moterį, tačiau ji, pervedusi 500 litų į nurodytą sąskaitą, suspėjo pavedimą anuliuoti. L.P. pareigūnams prisipažino padariusi ne vieną tokio pobūdžio nusikaltimą, tačiau negalinti visų jų prisiminti.

„Sukčiavimo esmė yra apgaulės panaudojimas svetimam turtui savo ar kitų naudai įgyti, ką ir darė kaltinamoji, su kitais bendrininkais nusikalstamu būdu iš nukentėjusiųjų išviliodama pinigus “,- teigė Valstybinį kaltinimą palaikęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Arenijus Baltrušaitis.

Pasak prokuroro, anksčiau septynis kartus už analogiškus nusikaltimus teista kaltinamoji nelinkusi taisytis ir laikytis teisės normų reikalavimų, nes per trumpą laiko tarpą ji padarė kelias panašias nusikalstamas veikas. Darbingo amžiaus moteris neketino nustatyta tvarka ieškoti darbo ir dirbti, todėl buvo prašoma skirti laisvės atėmimo bausmę, kurią atlikti būtų paskirta realiai – pataisos namuose.

Teismas patenkino pateiktą 500 litų civilinį ieškinį padarytai žalai atlyginti.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, numato laisvės atėmimo bausmę iki trejų ar aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Nuosprendis
Parašykite atsiliepimą apie 15min