Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 10:39

Prokurorų prašymą nubausti melavusią liudytoją patenkino teismas

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Vakar už nusikaltimą teisingumui – pakeistus pareigūnams duotus parodymus apie nusikaltusius asmenis – 44-erių metų rokiškietė D.S. sulaukė bausmės. Teismo baudžiamuoju įsakymu jai paskirti šeši mėnesiai viešųjų darbų po 40 valandų per mėnesį.

Tokį sprendimą, patenkinęs Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Sauliaus Mulvino prašymą nusikaltimų teisingumui baudžiamąją bylą užbaigti supaprastinto proceso tvarka – teismo baudžiamuoju įsakymu ir paskyręs prokuroro siūlytą bausmę, priėmė rajono apylinkės teismas.

Rokiškio rajono Juodupės miestelio gyventoja D.S., rugpjūčio 5 d. teismo posėdyje apklausta liudytoja nagrinėjant nusikaltimų žmogaus sveikatai ir viešajai tvarkai baudžiamąją bylą, pakeitė savo parodymus, duotus pareigūnams ikiteisminio tyrimo metu. Teisme ji tvirtino nusikaltimo įvykdymo dieną – sausio 4-ąją – nemačiusi, kad nukentėjusysis buvo trijų jaunuolių užpultas ir mušamas, nepažino jį užpuolusių smurtautojų, nors ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams buvo nurodžiusi kaltininkų vardus, pavardes ir net pravardes.

„Kaltinamoji, būdama liudytoja, buvo įspėta apie baudžiamąją atsakomybę už melagingų parodymų davimą, tačiau prisiekusi sakyti tik tiesą ir nieko nenutylėti, teismo posėdyje ji, pakeitusi savo parodymus, liudijo melagingai ir teigė nieko nežinanti apie nusikaltimo padarymą ir jo vykdytojus. Melagingų parodymų davimas vertinamas kaip nusikaltimai teisingumui, įstatymai už tai numato baudžiamąją atsakomybę“, – teigia Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras S.Mulvinas.

Prokuroras S.Mulvinas, susipažinęs su ikiteisminio tyrimo medžiaga, kreipėsi į teismą su pareiškimu užbaigti baudžiamąjį procesą supaprastinta tvarka – teismo baudžiamuoju įsakymu ir prašė pripažinti D.S. kalta padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl melagingų parodymų ir paskirti šešis mėnesius viešųjų darbų po 40 val. per mėnesį.

Tas, kas pateikė melagingą skundą arba davė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas ar nukentėjęs asmuo, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Panevėžio apygardos prokurorai kartu su apylinkių kolegomis šiemet perdavė nagrinėti teismui 1 811 baudžiamųjų bylų, supaprastinto proceso tvarka – 511 bylų; užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu buvo prašyta 318 bylų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Melas Teismas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min