Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 12d. 11:16

Panevėžio teismas panaikino kontrabandos gabenimui sukurtą fiktyvią įmonę

Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės

Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų ieškinys padėjo panevėžiečiui N. V. atsikratyti be jo žinios įsteigtos individualios įmonės savininko vardo – fiktyvios individualios įmonės prireikė asmenims, sumaniusiems per Klaipėdos tarptautinį uostą į Didžiąją Britaniją kontrabanda gabenti pakulų pakuotėse slepiamą rūkomąjį tabaką.

„Teismas, patenkinęs prokuratūros prašymą, pripažino ieškinį pagrįstu ir priėmė sprendimą panaikinti neteisėtai įsteigtą juridinį asmenį nuo registravimo miesto savivaldybės rejestro tarnyboje momento – likvidatoriumi paskirtas valstybės fondas.

Juridinio asmens neteisėtas įsteigimas pasinaudojus suklastotais dokumentais, neteisėta jo veikla iškreipia teisinius ir ekonominius santykius, kenkia jų stabilumui ir plėtrai.

Taip pat pažeidžia ne tik asmens, kurio vardu buvo pasinaudota, turtinius ir neturtinius interesus, bet ir viešąjį interesą“, – teigia ieškinį pateikusi Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Rima Špokevičienė.

Pasak prokurorės Rimos Špokevičienės, individualios įmonės steigėjas turi išreikšti tikrąją valią užsiimti ūkine komercine veikla ir prisiimti visus su šia veikla susijusius įsipareigojimus, už juos savininkas atsako visu savo turtu, kadangi individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo.

Prokuratūros pateiktame ieškinyje teigiama, kad N. V. niekada nebuvo įsteigęs individualios įmonės ir nebuvo tapęs jos savininku. Tokia įmonė buvo neteisėtai įsteigta po to, kai 2002 metų žiemą iš automobilio  buvo pavogta striukė su N. V. asmens pasu, kitais dokumentais, pinigais ir daiktais.

Neteisėtai įsteigta fiktyvi įmonė, savininko anketiniai duomenys, firmos spaudas ir suklastoti parašai pravertė pateikiant muitinei eksporto dokumentus, padėjo išsinuomoti sandėlį, kuriame buvo laikomas, presuojamus į atskirus paketus ir slepiamas pakulų pakuotėse rūkomasis tabakas.

Ginti viešąjį interesą ir pateikti ieškinį teismui dėl juridinio asmens pripažinimo neteisėtai įsteigtu Panevėžio apygardos prokuratūros paprašė Teisingumo ministerija.

Temos: 1 Tabakas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min