Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorų skundas patenkintas po pusantrų metų teismų maratono

Apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas patenkino prokurorų prašymą perkvalifikuoti nusikaltimą iš apysunkio į sunkų, todėl nuteistajam vietoje piniginės baudos paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. Pasak apeliacinį skundą pateikusio Kauno apygardos prokuratūros prokuroro Gintaro Eidukevičiaus, Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, jog vadinamasis „langų valiklis“, iš kurio gaminamas pilstukas – vandeniu skiestas spiritas, yra ne paprasta prekė, bet akcizais apmokestinama prekė.

Bylos duomenimis, nuteistasis G.J. 2008 metų vasarą iš Lenkijos į Lietuvą mikroautobusu neteisėtai įvežė beveik 5 tūkst. litrų 82–90 proc. stiprumo etilo alkoholio koncentracijos denatūruoto etilo alkoholio, tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų buvo sulaikytas. Nuteistasis turėjo tikslą šį skystį realizuoti. Prieš pusmetį G.J., už analogišką nusikaltimą jau buvo nuteistas pagal Baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d. ir jam paskirta bauda, tačiau teismo priimtas sprendimas nesustabdė jo nuo tolimesnių nusikalstamų veikų darymo.

Kauno apygardos teismas 2009 m. gruodžio 16 d. nuosprendžiu kaltinamąjį G.J. pripažino kaltu, padarius nusikaltimą dėl neteisėto denatūruoto etilo alkoholio disponavimo (Baudžiamojo kodekso 201 str. 2d.) ir nuteisė 13 tūkst. Lt (100 MGL) bauda. Ši nusikalstama veika priskiriama prie apysunkių nusikaltimų. Tačiau Kauno apygardos prokuratūros prokuroras nesutiko su teismo priimtu nuosprendžiu ir jį apskundė apeliacine tvarka. Prokuroras prašė perkvalifikuoti nusikaltimą iš apysunkio į sunkų ir pripažinti asmenį kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (BK 199² str.). Kauno apygardos prokuratūros ir Generalinės prokuratūros prokurorų pateiktų apeliacinio ir kasacinio skundų nagrinėjimas tiek Lietuvos apeliaciniame, tiek Aukščiausiame Teisme truko pusantrų metų.

Lietuvos apeliacinis teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą pagal Kauno apygardos prokuratūros skundą nusprendė pakeisti Kauno apygardos teismo 2009 m. gruodžio 16 d. priimtą nuosprendį. Kaltinamąjį G.J. pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir skyrė laisvės atėmimo dvejiems metams bausmę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min