Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 2d. 10:07

Prostitucijos byla Švėkšnos specialiojo ugdymo centre: į teismą neatvyko jaunoji sąvadautoja

Kaltinamieji slėpė savo veidus.
15min nuotr. / Kaltinamieji slėpė savo veidus.

Klaipėdos apygardos teisme antradienį ir vėl nepradėta nagrinėti byla dėl prostitucijos Švėkšnos specialiojo ugdymo centre. Į posėdį neatvyko viena kaltinamoji, mat jos negalėjo atvežti susirgęs vairuotojas. Istorija kelianti siaubą – nepilnametės mergaitės pardavinėjo jaunesnes savo bendramoksles seksualinių nuotykių norintiems vyrams. Suaugę vyrai, susigundę tokiais pasiūlymais, vyko į miestelį iš visos Lietuvos.

Klaipėdos apygardos teismui pateiktame kaltinamajame akte nurodyta, kad keturios buvusios minėtos mokymo įstaigos auklėtinės, siekdamos nepilnametes bendramoksles išnaudoti prostitucijai, jas pardavinėjo ir už tai pelnėsi. Dvi iš kaltinamųjų šiuo metu dar nėra sulaukusios pilnametystės. Už sąvadavimą auklėtinėms gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

Bendraamžės klientus surasdavo interneto svetainėse. Kai kur pažymėdavo, kad vyrus gali tenkinti kelios merginos iš karto.

Antradienį teisme pasirodė trys kaltinamos merginos, kai kurios iš jų jau gyvena savarankiškai, nes yra sulaukusios pilnametystės. Ketvirtoji kaltinamoji teisme nepasirodė. Iš Švėkšnos į kitą centrą iškeltą mergaitę turėjo atvežti vairuotojas, tačiau šiam prireikė kardiologų pagalbos, jis gydomas ligoninėje.

Aistrą tenkino už butelį

Byloje kaltinami ir keturi vyrai dėl lytinės aistros tenkinimo su nepilnametėmis, pažeidžiant mergaičių seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, už tai pažadėję ir davę pinigų, taip pat dėl šių vaikų pirkimo kitoms seksualinio išnaudojimo formoms.

Visi keturi vyrai, kuriems nuo 30 iki 53 metų, policijos pareigūnams buvo žinomi ir anksčiau. Visi jie buvo teisti, tačiau ne už seksualinio pobūdžio nusikaltimus.

Tyrimo metu nustatyta, kad trejus metus buvo pardavinėjamos šešios nepilnametės, kurioms tuo metu buvo 14-17 metų. Jų bendraamžės klientus surasdavo interneto svetainėse. Kai kur pažymėdavo, kad vyrus gali tenkinti kelios merginos iš karto. Tačiau, kaip pažymėjo prokuroras, niekur nebuvo nurodomas merginų amžius.

Išaiškėjo, kad nusikalstama veika Švėkšnoje galėjo tęstis trejus metus.

Atlygio būta žeminančio – 15-16 eurų už lytinį aktą, atsilyginta ir daiktais – cigaretėmis, alkoholiu, maistu ar tiesiog buteliu alkoholio.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad nepilnametės vyrus dažniausiai tenkindavo oraliniu būdu. Aistros bene dažniausiai virdavo automobilyje.

Ikiteisminio metu tik vienas kitas prisipažino pirkę nepilnametes. Kiti aiškino nežinoję jų amžiaus arba gynėsi iš viso nesusiję su šia istorija. Kaip anksčiau sakė prokuroras R.Ušinskas, visi šie vyrai – iš Klaipėdos regiono, nevedę. Vyrams gresia iki 5 metų nelaisvės.

Jaunų mergaičių ištroškę vyrai čia važiavo ir iš Kauno, ir iš Klaipėdos. Įstaigos darbuotojai yra pasakoję, jog ne vienas jų jėga bandė įeiti į ugdymo centrą, per mėnesį į policiją tekdavę kreiptis 5-6 kartus.

Seksualiniai nuotykiai vykdavo čia pat – miške, atokesnėje vietoje. Esą merginos nešdavo šiukšles ir kone su šlepėtėmis pradingdavo.

Išaiškėjo, kad nusikalstama veika Švėkšnoje galėjo tęstis trejus metus. Tuo metu centro vadovybė atkakliai rašė pareiškimus policijai, vis pranešdavo apie pabėgusias nepilnametes. Nustatyta, kad per tuos metus policininkai buvo kone šimtą kartą informuoti apie pabėgimus, tačiau ikiteisminiai tyrimai vis nebūdavo pradėdami. Tik tuomet, kai išaiškėjo, kad viena nepilnametė už pinigus tenkina kelis kartus vyresnio vyro aistrą, pradėtas tyrimas.

15min nuotr./Kaltinamieji slėpė savo veidus.
15min nuotr./Draugą atlydėjęs klaipėdietis gynė savo veidą slėpusį kaltinamąjį.

Teisme turėjęs prasidėti bylos nagrinėjimas praėjusią savaitę taip pat buvo atidėtas, kadangi ne visi kaltinamieji atvyko į posėdį, taip pat jame negalėjo dalyvauti nukentėjusiųjų ir vieno teisiamojo advokatai – apie tai jie teismą informavo raštu.

Dėl neviešinamų aplinkybių, susijusių su nepilnametėmis nukentėjusiosiomis ir seksualinio pobūdžio informacija, bylos nagrinėjimas numatytas uždaruose teisiamuosiuose posėdžiuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min