Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Psichiatras teigia, kad dėl D.Kedžio dukros tyrimo abejonių nekyla

D.Kedys
TV3 nuotr. / D.Kedys
Šaltinis: 15min
0
A A

„Laikinajai sostinei“ su Drąsiaus Kedžio dukros tyrimu susipažinęs psichiatras Kęstutis Mikučionis teigia, kad jiems nekilo jokių abejonių. „Esame pasiryžę atsakyti už kiekvieną žodį“, – teigia jis.

Kaip rašoma „Laikinojoje sostinėje“ plačiau pasakoti apie tyrimo rezultatus psichiatras nenorėjo, ragino palaukti, kol bus paskelbtos galutinės išvados.  Šis gydytojas dirba Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, turi eksperto licenciją. Apie psichiatrų išvadas K.Mikučionis pasakė tik tiek: „Viskas yra kiek kitaip... Bet mums jokių abejonių nekilo. Viską papasakojome prokurorams. Esame pasiryžę atsakyti už kiekvieną savo žodį.“

Rokiškyje su mergaite kalbėjusi gydytoja, teismo ekspertė Rasa Mikailienė taip pat nenorėjo plačiau komentuoti šio fakto. Ji pripažino, kad jos atliktas psichologinis tyrimas nėra vertintinas kaip ekspertizė. Gydytojos R.Mikailienės surašytame akte pažymėta, jog mažametė iš esmės suvokia, kad su ja buvo elgiamasi nederamai, pagal savo amžių mąsto logiškai, pasižymi gera atmintimi, tik kartais painioja vietą ir laiką. Panašią išvadą padarė ir Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba – teismo psichiatrijos ekspertė Vida Kilikevičienė ir teismo vaikų ir paauglių psichologė ekspertė Agnė Šiaulytė.

D.Kedys privačia tvarka į Rokiškio psichiatrijos ligoninės gydytojus kreipėsi šių metų balandį, nelaukdamas, kol Kauno apylinkės prokurorė Genovaitė Ročienė gaus oficialias ekspertų išvadas.

Apie Rokiškyje atliktą apklausą bylą tyrę prokurorai nežinojo ar dėjosi nežinantys. Šių metų rugpjūtį D.Kedys žurnalistui, klausiusiam, kodėl jis nesutinka leisti mergaitę ištirti Vaiko raidos centre, pasakė jau vežęs ją į Rokiškio psichiatrijos ligoninę ir ekspertai esą nustatė, kad mergaitė sako tiesą.

Rokiškio psichiatrijos ligoninės vyriausiasis gydytojas Algimantas Liausėdas teigė apie tokį tyrimą negirdėjęs. Vaikų skyrius panaikintas dar 2003 metais. Vadinasi, D.Kedys į ekspertus kreipėsi privačiai. Ar tokiu būdu gauti mergaitės apklausos rezultatai turės teisinę galią? D.Kedžio advokatas Aidas Venckus paaiškino: „Be abejonės. Juk tyrimą atliko kvalifikuoti ekspertai. Įrodymus juk gali rinkti ir nukentėjęs asmuo, nebūtinai tik prokuratūros pavedimu.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min