Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Linava“: puolimas prieš asociaciją po skolų išieškojimo tęsiasi (oficialus asociacijos komentaras)

Adolfas Darginavičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Adolfas Darginavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje šį ketvirtadienį teisme pradėta nagrinėti byla dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

 Byloje  kaltinamas buvęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Andrejus Lapickis, du buvę jo pavaldiniai. Byloje minimas ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ sekretorius Adolfas Darginavičius.

Vilniaus apygardos prokuratūros išplatintame informaciniame pranešime, išplatintame šių metų pradžioje,  teigiama, kad esą minėtieji asmenys sukliudė „Linavos“ prezidento rinkimuose 2004–iais dalyvauti buvusiam UAB „Linavos servisas“ vadovui Egidijui Kairiui.

Asociacijai „Linava“, nuostabą kelia tai, kad 7 metų senumo byloje, kuri staiga buvo atgaivinta prieš pat šiemet vyksiančius rinkimus į asociacijos „Linava“ vadovybę yra pateikiama vienpusė informacija, nenurodant kodėl E. Kairio įmone „Malena“ iš tiesų susidomėjo pareigūnai.

Tuometinis asociacijos Skolų išieškojimo skyriaus vadovas kreipėsi į pareigūnus siekdamas išsiaiškinti kaip maždaug 0,4 mln. Lt suma, E. Kairio pavedimu atliekant avansinius mokėjimus iš asociacijos įmonės„Linavos servisas“ sąskaitos buvo pervesta į  tuo metu E. Kairiui priklausančią transporto bendrovę „Malena“.

Apskundė kreditorius

Konfliktas tarp E. Kairio ir asociacijos vadovybės kilo tuomet kai šis 2004 m. buvo atleistas iš UAB „Linavos servisas“ vadovo posto. Kreiptasi į teisėsaugininkus bandant išsiaiškinti neteisėtas E. Kairio veikas. Nustačius, jog į jo žmonos vadovaujamos įmonės „Malena“ sąskaitas buvo pervestos didelės UAB „Linavos servisas“ lėšos imtasi teisinių priemonių jas atgauti ir jos netrukus buvo grąžintos į „Linavos“ antrinę įmonę.

Iškėlęs bylą dėl neva trukdymo jam dalyvauti asociacijos „Linava“ vadovybės rinkimuose E. Kairys teisinėmis priemonėmis gali kerštauti asociacijai.

Kreiptis į teisėsaugą motyvų jis turėjo ir daugiau: prieš E.Kairiui tuo metu priklausiusią įmonę „Malena“ asociacijos „Linava“ iniciatyva buvo inicijuota daugiau teisinių procesų, nes asociacija „Linava“ bendrovei „Malena“ yra pareiškusi dar bemaž 0,5 mln. Lt pretenzijų dėl skolų, kurios šiuo metu yra išieškomos.

Mėto pėdas

Įtardami, jog E. Kairiui priklausanti įmonė vengia atsiskaityti su asociacija, jos darbuotojai kreipėsi pagalbos į skolų išieškotojus. Paaiškėjo, kad bendrovėje „Malena“ pernai gegužę pasikeitė akcininkai, jos akcijas valdo Baltarusijos pilietis Viktor Lisevič. Įmonė net nesusimokėjo nedidelio narystės mokesčio asociacijoje „Linava“, dėl ko ir neteko asociacijos nario statuso.

Tuo tarpu su E. Kairio giminaičių pagalba įsteigta nauja įmonė „LMH Baltica“, kuri toliau vykdo transporto veiklą.

Bendrovei „Malena“ pretenzijų turi ir Estijos įmonė „Topos Europe OU“, pateikusi Vilniaus apygardos teismui prašymą iškelti bankroto bylą „Malenai“.

Kreditų biuro „Credit info“ duomenimis, šiais metais jau paskelbti du „Malenos“ turto areštai. Vienu jų areštuota 474,17 tūkst. Lt.

Informacinis karas

Dar prieš teismą išplatinta informacija apie galimus įtarimus „Linavos“ darbuotojams, yra spaudimas teismui ir dalykinės asociacijos „Linava“ reputacijos žeminimas. Teismui dar nepatvirtinus, kad įtarimai yra pagrįsti,  tyrimo medžiagos detalių platinimas ir konkrečių žmonių įvardijimas minint jų pareigas ir vardo bei pavardės inicialus pažeidžia šių asmenų teisę į nekaltumo prezumpciją. Be to, pateikiama tik labai kruopščiai atrinkta ir kryptinga informacija ar bylos epizodai, nerodant viso įvykių spektro ir jų priežasčių.

Dokumentai paneigia įtarimus, kurie pateikiami viešojoje erdvėje. Asociacijos archyve gulintys dokumentai rodo, kad E. Kairio kandidatūra nebuvo iškelta į asociacijos prezidento postą nei 2004 – ųjų „Linavos“ kongrese nei regioniniuose susirinkimuose, kur paprastai ir įvardijami kandidatai. Būtent regioniniuose susirinkimuose buvo įvardinti Mindaugas Kapleris, Algimantas Kondrusevičius ir  Vytautas Milėnas kaip pretendentai į „Linavos“ prezidento postą. E. Kairio kandidatūros iškelta nebuvo.

Įdomu ir tai, kad E. Kairys neskundė teismui 2004 – ųjų kongreso nutarimų, nors įstatai tokią galimybę suteikia. Jis nebuvo iškeltas kandidatu į „Linavos“ prezidentus nei vėliau vykusiuose 2006 m. nei 2008 m. ar 2010 m. asociacijos kongresuose.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min