TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pušaloto bendruomenę sujaudinusi smurto šeimoje byla sulaukė aukštesniojo teismo verdikto

Areštinė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Apeliacinis teismas, prokurorų prašymu išnagrinėjęs smurto artimoje aplinkoje baudžiamąją bylą, pirmosios instancijos išteisintą Pušaloto miestelio 54 metų gyventoją Petrą Macevičių, už du kartus sutrikdytą gyvenimo draugės sveikatą pripažino kaltu ir nuteisė dvejų metų laisvės atėmimu, bausmę atliekant pataisos namuose. Nuteistajam teks atlyginti gydymo išlaidas Panevėžio teritorinei ligonių kasai ir turtinę žalą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Panevėžio skyriui – iš viso daugiau kaip septynis tūkstančius litų.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu Petras Macevičius dėl artimo šeimos nario sunkaus sveikatos sutrikdymo buvo išteisintas nutarus, kad moteris galėjo susižaloti pati iškritusi iš automobilio.

Apeliacinį skundą dėl nepagrįsto išteisinimo parašiusi tyrimui vadovavusi Panevėžio apygardos prokurorė, dabar jau Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė, Sandra Povilonienė, teigia, kad šioje byloje smurto atvejus šeimoje pavyko ištirti padedant Pušaloto miestelio bendruomenei, kurią sujaudino smurtauti linkusio vyro žiaurumas.

Pasak prokurorės, kaimynai, globoję sunkiai sužalotos moters mergaitę, kol nukentėjusioji buvo gydoma ligoninėje, nevengė duoti parodymų, patvirtinusių smurtavusio vyro kaltę. Jie apgailestavo, kad nukentėjusioji nepajėgia išsivaduoti iš pasikartojančio šeiminio smurto rato.

Šioje byloje P. Macevičiui teko atsakyti ir už anksčiau padarytą nežymų sveikatos sutrikdymą, tuomet bausmės jam buvo pavykę išvengti teisme susitaikius su nukentėjusiąja. Tačiau vyriškis, užmiršęs vos prieš keturias dienas teisme duotą pažadą daugiau nesmurtauti, dar kartą sunkiai sužalojo savo vaiko motiną. Teisme nukentėjusioji, per 14 bendro gyvenimo metų ne kartą kentusi vyro smurtą, nedrįso prisipažinti, kad sunkiai jos sveikatą sutrikdė būtent jis.

Psichologų teigimu, toks nukentėjusiojo elgesys neturėtų stebinti, nes ilgą laiką smurtą šeimoje kenčiantis asmuo praranda pasitikėjimą savimi, jį apninka abejonės dėl gebėjimo tvarkyti savo gyvenimą, priimti teisingus sprendimus, jis jaučia nerimą ir baimę, kartais net ir niekuo nepagrįstą kaltę dėl to, kas atsitiko.

Šioje sudėtingoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono komisariato tyrėjai, tyrimui vadovavo, jį organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų savo artimo giminaičio ar šeimos nario sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimo bausmę nuo dvejų iki dvylikos metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min