Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 28d. 14:34

Pusantro mėnesio kūdikį pražudžiusiam šilutiškiui – netikėta teismo bausmė

Virginijus Tautrimas
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Virginijus Tautrimas

Klaipėdos apygardos teismas trečiadienį paskelbė nuosprendį šilutiškiui Virginijui Tautrimui, pražudžiusiam savo pusantro mėnesio kūdikį. Teismo sprendimu vyras belangėje praleis dvejus metus.

V.Tautrimas buvo kaltinamas bejėgiškos būklės mažamečio savo vaiko nužudymu. Už tai prokuratūra prašė vyrui skirti 15 metų laisvės atėmimo bausmę. Savo kaltės vyras nepripažino.

Skaudi tragedija Šilutės daugiabučio bute įvyko pavasarį, balandžio 10-osios vakarą. Bylos duomenimis, gulėdamas lovoje girtas (3,01 promilės alkoholio) Virginijus Tautrimas uždėjo ranką ant verkusio kūdikio galvos, kai šis gulėjo ant pilvo. Prispaustas prie patalynės kūdikis užduso. Pusantro mėnesio vaikas dar neturi gebėjimų pakelti galvos ar apsiversti ant šono.

Į nelaimės vietą atvykę policijos pareigūnai filmavo įvykių seką. Kūdikio mama patikino, jog vyras uždėjo ranką ant vaiko ir šis užduso. Moteris tuo metu gamino mišinuką virtuvėje.

Vyras gi vėliau teisėsaugai tvirtino, jog jis gamino maistelį, o ne žmona.

Skirdamas bausmę teismas lengvinančia aplinkybe įvardijo tai, kad moteris pati elgėsi rizikingai, palikdama girtam tėvui kūdikį. Konstatuota, jog vyras kūdikį pražudė iš neatsargumo.

Kūdikio motinai skirta 10 tūkstančių eurų neturtinė žala. Moteris prašė dvigubai didesnės sumos. Vyras turi atlyginti ir laidojimo išlaidas.

Žmonos parodymus vadino melu

Teisme salėje V.Tautrimas teisėjams pasakojo apie meilę savo sūnui, esą juo rūpinosi. Tiesa, nesugebėjo pasakyti, kada jo sūnus gimęs. Žmonos parodymus vyras vadino melu. Anot vyro, nelaimė įvyko vaikui gulint vežimėlyje. Šis ėmė verkti, tad kūdikį pasakoja paguldęs prie žmonos, kuri buvo prisnūdusi. Nuėjęs į virtuvą kūdikiui pagaminti maistelio pasakojo išgirdęs trinktelėjimą ir vaiko klykimą. Vyras tikino, kad vaikas mirė ne iškart, pakaitomis su žmona dar nešiojo sužeistą atžalą. Buvo matyti iš burnos nubėgusio kraujo, esą susižeidė krisdamas.

V.Tautrimas tikina bandęs pamaitinti kūdikį, tačiau šis nevalgė. Pamatęs, jog kūdikis apatiškas, paguldė jį į vežimėlį, o išvydęs, kad vaikas įtraukinėja orą – padėjęs ant lovos. Žmona stovėjo išsigandusi.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Virginijus Tautrimas
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Virginijus Tautrimas

Vyras teigė, jog vienintelė jo kaltė, kad kūdikį paguldė ant antklodės, o žmona versdamasi ant šono galėjo ją truktelti ir vaikas nukrito.

Nukentėjusioji kūdikio motina visą laiką nuosekliai aiškino, kad buvo palikusi kūdikį prižiūrėti kaltinamajam, kol virtuvėje padarė kūdikio maistelį, o sugrįžusi į kambarį rado kūdikį prispaustą šalia gulėjusio kaltinamojo. Tokie nukentėjusiosios parodymai sutapo ir su specialisto išvada, kad kūdikis mirė nuo uždusimo. Teisėjų kolegija, įvertinusi įvykio situaciją ir atsižvelgusi į byloje nustatytas reikšmingas aplinkybes, kaltinamojo veiksmuose tyčios nenustatė ir padarė išvadą, jog vaiko mirties priežastis yra kaltinamojo nerūpestingumo, neapdairumo pasekmė. Jis privalėjo ir galėjo numatyti, kad, apvertus kūdikį ant pilvo ir uždėjus ranką jam ant galvos, jis gali uždusti ir mirti, tačiau dėl itin didelio girtumo to nenumatė.

V.Tautrimui tai ketvirtasis vaikas. Jis teisme pasakojo laukęs jo gimimo, rūpinęsis mylimąja, plovęs jai kojas ir jos neskriaudęs. Tiesa, keletą kartų jau teistas šilutiškis anksčiau buvo kaltinamas ir smurtu artimoje aplinkoje, jam buvo paskirtos administracinės baudos, šis jų nemokėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min