TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

PVM grobstytojai pasisavino milijoną litų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario pradžioje Klaipėdos apygardos teisme turėtų būti pradėta nagrinėti šešių kaltinamųjų, pasisavinusių beveik milijoną litų, baudžiamoji byla.

Vienas iš minėtoje byloje kaltinamų asmenų patrauktas įtariamuoju ir kitoje, ką tik teismui perduotoje byloje dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, sukčiavimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei kitų nusikaltimų – Klaipėdos apygardos prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai šiemet baigė pirmąją, bet ne paskutinę šio pobūdžio baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti keturiems fiziniams ir vienam juridiniam asmeniui.
 
Kaip ir pirmojoje byloje, taip ir šioje, keturių asmenų organizuota grupė panaudojo šiuo metu išpopuliarėjusį PVM grobimo modelį, kai naudojant suklastotus dokumentus, viena įmonė imituoja prekių ar paslaugų įsigijimą iš kitos Lietuvos teritorijoje veikiančios arba net fiktyvios įmonės.
 
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad tokiu būdu Klaipėdoje registruotos UAB „Viranda“ direktorius A. Č. (gim. 1981 m.), veikdamas su kitais trim kaltinamaisiais E. A., V. N. ir A. Č. nuo 2005 iki 2007 m. pasisavino turto daugiau kaip už 125 tūkst. litų, o nuo valstybės nuslėpė  19 tūkst. litų PVM bei 15,5 tūkst. litų pelno mokesčių. Įtarimai byloje pareikšti ir juridiniam  asmeniui – UAB „Viranda“.
 
„Pastaraisiais metais išryškėjo tendencija, kad pridėtinės vertės ar kitos kategorijos mokesčių grobstymas tėra tik kitų nusikalstamų veiksmų pasekmė. Pagrindinis tikslas yra ūkio subjekto lėšų pasisavinimas. Įmonės vadovas, daugeliu atvejų veikdamas vieninga tyčia bendrininkų grupėje su kito ūkio subjekto vadovu, turėdami išankstinį tikslą pasisavinti įmonės turtą – pinigines lėšas, išrašo suklastotus dokumentus, pateisinančius tariamas ūkines operacijas, už kurias perveda pinigus į kitos įmonės sąskaitą, o vėliau tos įmonės vadovas pinigus jam sugrąžina. Tokiu būdu yra pasisavinamas įmonės turtas, o išrašytos fiktyvios sąskaitos faktūros, apmokėjimo ir kiti  dokumentai  yra įtraukiami į buhalterinę apskaitą, kurios pagrindu yra pildomos ne tik PVM deklaracijos Valstybinei mokesčių inspekcijai, bet ir kiti dokumentai. Dėl to išvengiama sumokėti arba neteisėtai susigrąžinamas pridėtinės vertės, pelno ir kiti mokesčiai ir tai yra bene dažniausiai pasitaikanti ir didžiausią žalą Lietuvos Respublikos biudžetui padaranti nusikaltimų rūšis mokesčių srityje“, – paaiškino kaltinamąjį aktą byloje surašęs bei valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Linas Kiaurakis.
 
2010 metais Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai organizavo ir vadovavo 18 ikiteisminių tyrimų dėl PVM grobstymo. 2010 metais prokurorų tirtose bylose įtarimai pareikšti 103 fiziniams ir 8 juridiniams asmenims.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min