2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

PVM grobstytojų byla perduota teismui

Vilniaus m. apylinkės prokuratūros Pirmojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokurorai perdavė Vilniaus miesto antrajam apylinkės teismui kaltinamąjį aktą su baudžiamosios bylos medžiaga dėl PVM grobstymo, kurią sudaro 33 tomai.
Teismas
Teismas / Martyno Vizdbelio/Scanpix nuotr.

Šioje byloje kaltinimai dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų – apgaule įgytų daugiau kaip 1 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) – pareikšti penkiems asmenims, organizuotos grupės nariams trisdešimt šešerių metų V. Ž., keturiasdešimties metų I. L., trisdešimt septynerių metų P. P., trisdešimt penkerių metų E. K. ir dvidešimt devynerių metų E. K. Jie kaltinami sukčiavimu (BK 182 str. 1, 2 d.), dokumentų suklastojimu ir suklastotų dokumentų panaudojimu (BK 300 str. 1, 2 d.).

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyriaus pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad kaltinamieji nuo 2002 m. birželio mėn. iki 2004 m. gruodžio mėn., veikdami pavieniui ar bendrininkaudami, įtraukė į trijų skirtingų bendrovių buhalterines apskaitas suklastotas PVM sąskaitas faktūras ir taip sumažinę valstybei mokėtiną pridėtinės vertės mokestį išvengė didelės vertės turtinės prievolės bei įgijo didelės vertės svetimo turto – apie 720 tūkst. litų PVM, kurie turėjo būti sumokėti į valstybės biudžetą.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad kaltinamieji nuo 2005 m. gegužės mėn. iki 2005 m. spalio mėn. organizavo ir įsteigė bendroves nusikalstamai veikai nuslėpti, gamino ir naudojo netikrus dokumentus, dėl ko nesumokėjo PVM už įvežtas iš užsienio prekes. Dėl šių galimai nusikalstamų veikų valstybės biudžetui buvo padaryta 360 tūkst. litų žalos.

Organizuota grupuotė, vykdydama nusikalstamą veiką, kelis kartus keitė savo sudėtį: į sukčiavimo mechanizmą būdavo įtraukiamos vis kitos bendrovės, nevykdančios jokios ūkinės veiklos. Taip buvo siekiama nuslėpti grupuotės veiklą, jos nusikalstamos veiklos mastą.
Vilniaus m. apylinkės prokuratūros prokuroras Tomas Songaila pažymėjo, kad dėl neatidėliotinų ir aktyvių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyriaus pareigūnų ir prokurorų veiksmų nuo pat tyrimo pradžios buvo apribotos įmonių nuosavybės teisės į pinigus, esančius banko sąskaitose, todėl valstybės biudžetui padaryta 1 mln. 80 tūkst. litų žala buvo atlyginta, praneša Vilniaus apygardos prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2005 metų spalio mėnesį. Iš šio tyrimo jau yra atskirtos ir į teismą perduotos 33 baudžiamosios bylos, pareikšti kaltinimai 48 fiziniams ir 28 juridiniams asmenims.
Organizuotos grupuotės nariams už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus m. apylinkės prokuratūros Pirmojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokurorai.

Pasak Vilniaus m. apylinkės prokuratūros Pirmojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Aido Dzikaro, 2008 m. Vilniaus m. apylinkės prokuratūros prokurorai teisminiam nagrinėjimui perdavė 40 baudžiamųjų bylų dėl PVM grobstymo, kuriose kaltinamaisiais patraukti 81 fizinis asmuo ir 40 juridinių asmenų. Valstybei padarytos žalos dydis – daugiau nei 5,5 mln. litų, ikiteisminio tyrimo metu atlyginta - daugiau nei 3,4 mln. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min