Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 9d. 19:50

Radai pamestą asmens dokumentą? Neieškok savininko viešai – liksi nubaustas

Asmens tapatybės kortelė
VRM / Asmens tapatybės kortelė/ Asociatyvi nuotr.

Jei radote pamestą asmens dokumentą, neviešinkite jo socialiniuose tinkluose, o atneškite į policijos įstaigą, – perspėja bei informuoja Kauno apskrities VPK. Už asmens duomenų paskelbimą gresia bauda nuo 144 iki 289 eurų.

Kauno apskrities VPK Migracijos skyriaus Pasų poskyris išduoda asmens tapatybės korteles ir pasus piliečiams, praradusiems asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus. Pastaruoju metu pastebėta, kad asmenys, radę pamestus dokumentus, dažnai nežino, kaip pasielgti.

Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo 6 str. 14 p. skelbia, jog „Asmenys rastą kito piliečio asmens tapatybės kortelę ar pasą turi atiduoti teritorinei policijos įstaigai arba Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai“.

Kauno policijos duomenimis, šiuo metu itin populiaru dalintis informacija įvairiuose socialiniuose tinkluose, todėl ne kartą tenka pastebėti, kad asmenys, radę pamestus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, jų nuotraukas įkelia į socialinius tinklus, pvz. Facebook, tokiu būdu paviešindami asmenų, praradusių dokumentus, asmens duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą ir kitą informaciją, tikėdamiesi surasti dokumentų savininkus.

Taip elgtis nederėtų, nes minėtą informaciją viešinti draudžia Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas. Šio įstatymo tikslas – ginti žmogaus privataus gyvenimo neliečiamumo teisę, tvarkant asmens duomenis.

Atsakomybę už neteisėtą asmens duomenų paviešinimą numato Administracinių teisės pažeidimų kodekso 214 (14) straipsnis. Bauda siekia nuo 144 iki 289 eurų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min