Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 16d. 15:58

Radviliškio padegėjas nuteistas ir dėl nužudymo, o jo pasiteisinimas stulbino nukentėjusius

Įvykio vietoje
Mindaugo Dulinsko vaizdo įrašo stopkadras / Įvykio vietoje

Praėjusių metų pavasarį radviliškiečiai gyveno baimėje – vienas po kito pleškėjo seni namai. Problemai spręsti sukviesta net ekstremalių situacijų komisija, o teisėsauga pagaliau sučiupo pagrindinį kaltininką – 20-metį Arentą Noreiką ir dar du jo sėbrus. Antradienį A.Noreika išgirdo griežtą nuosprendį Šiaulių apygardos teisme, už grotų jam teks praleisti 9 metus. Tačiau labiausiai visi apstulbo išgirdę padegėjo motyvus: jam negražūs buvo seni Radviliškio pastatai.

Iš viso A.Noreika nuteistas dėl 11 padegimų. Dėl visų jų jaunuolis prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi, žadėjo atlyginti nukentėjusiesiems žalą.

Bendra turtinė ir neturtinė žala būriui nukentėjusiųjų, tarp jų ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijai, siekia 125 tūkst. eurų.

Vienas A.Noreikos bendras padėjo supleškinant tris namus, tačiau jam byla nutraukta susitaikius su nukentėjusiais.

Kitas paauglys vos įkliuvęs buvo iškart paleistas į laisvę, nes teisėsauga jo bausti negalėjo - jis dar nebuvo sulaukęs 14 metų.

Pagrindinis byloje iškilęs klausimas, kas laukia A.Noreikos dėl jo vasario 10-osios vakarą sukeltame gaisre žuvusio vyro.

Prokurorai jį apkaltino dėl nužudymo iš chuliganiškų paskatų, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu. Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už tokį nusikaltimą su laisve tenka atsisveikinti mažiausiai 8 metams, o gali tekti kalėjime praleisti ir visą likusį gyvenimą.

Tačiau A.Noreika ir jo gynėja kategoriškai nesutiko su prokurorų vertinimu ir kaltinimo nužudymu nepripažino.

Padegėjas tvirtino nežinojęs, kad namuose yra žmonių ir nenorėjo nieko žudyti. Todėl jo veiksmai turėtų būti vertinami ne kaip nužudymas, o tik kaip neatsargus gyvybės atėmimas, didžiausia numatyta bausmė - 4 metais už grotų.

Teismo tokie kaltinamojo argumentai neįtikino. Teisėjai pripažino, kad A.Noreika išties nužudė žmogų netyčia, tačiau padegimas buvo tyčinis ir vaikinas turėjo suvokti savo elgesio padarinius ir pasekmes.

Tad dėl nužudymo netiesiogine tyčia ir 11-os tyčinių padegimų vaikinas nuteistas 9 metų laisvės atėmimo bausme, atliekant ją pataisos namuose.

Tiesa, kol kas sprendimas neįsigaliojo ir jį galima apskųsti per 20 dienų Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pusmetį ikiteisminio tyrimo metu už grotų praleidęs jaunuolis šiuo metu laisvėje ir iki sprendimo įsiteisėjimo greičiausiai dar ja pasidžiaugs.

Labiausiai visus nustebino galiausiai teisme prabilęs ir savo nusikaltimo motyvus išdėstęs A.Noreika.

Jis tvirtino, kad jam buvo negražūs seni Radviliškio pastatai. Todėl juos supleškino tikėdamasis jų vietoje išvysti naujus ir akiai malonesnius statinius.

Apie baimę Radviliškyje dėl padegėjo maniako 15min jau rašė praėjusių metų balandį.

Praėjus porai dienų po šios publikacijos, policija pranešė sulaikiusi įtariamuosius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min